RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Misja TVP Info w czasie pandemii. Dr Sutkowski: Wiele stacji poszło w państwa ślady

Spełniacie, państwo, misję; informujecie rzetelnie; zapraszacie różnych ekspertów w zakresie pandemii. (…) Wiele stacji też podążało w państwa ślady i bardzo dobrze – mówił na antenie TVP Info prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Skomentował on wypowiedź Donalda Tuska, który zarzucił w czwartek Telewizji Polskiej, że m.in. nie promuje szczepień przeciwko COVID-19. Dr Sutkowski ocenił, że atak przewodniczącego PO jest „jest niepotrzebnym wpisywaniem się w »wojnę covidową«, dodatkową, zupełnie niepotrzebną”.

Czy powinniśmy się zaszczepić przeciw COVID-19? „Mamy jeszcze jakieś 5-6 tygodni” [WIDEO]

Czy czwarta fala koronawirusa nam grozi? Czy zostaną wprowadzone obostrzenia? To możliwy scenariusz, którego jednak możemy łatwo uniknąć za pomocą...

zobacz więcej

– Spełniacie, państwo, misję; informujecie rzetelnie; zapraszacie różnych gości, różnych ekspertów w zakresie pandemii – powiedział w czwartek dr Sutkowski. Zaznaczył, że o sprawach zw. z koronawirusem „od początku mówimy bardzo szeroko”. Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych występuje w programach TVP Info, by rozmawiać na tematy dotyczące zdrowia i pandemii COVID-19. Pojawia się on także w studiu telewizji TVN.

„Wiele stacji telewizyjnych podążało w ślady TVP”


– Byliście, państwo, pewnie prekursorem pewnego rodzaju publikacji i tego typu programów, gdzie występowaliśmy na żywo w bardzo różnej palecie eksperckiej – ocenił doktor. Dodał, że „mówimy głosem nauki, głosem emocji do określonych grup, np. do seniorów, ale mówimy także do określonych grup zawodowych”.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

– Wiele stacji też podążało w państwa ślady i bardzo dobrze, tu nie ma w tym nic złego – stwierdził prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. Dodał, że „nie należy stacji dzielić na takie czy inne”. – Należy się jednoczyć, jak to było wielokrotnie powiedziane, wobec celu, jakim jest skuteczna walka z tym paskudztwem, jakim jest koronawirus. Trzeba zrobić wszystko. Nie można się wpisywać w jakąś wojnę domową, covidową – podkreślił dr Sutkowski.

Ekspert: Koronawirus w odwrocie, tendencje spadkowe utrzymują się

Koronawirus jest w odwrocie, tendencje spadkowe zachorowań się utrzymują. Należy jednak pamiętać, że dzisiejsze dane odzwierciedlają statystyki...

zobacz więcej

Przyznał, że „koronawirus dzieli Polaków niewątpliwie, ale nie powinien oczywiście dzielić, a niektórzy nie powinni tych emocji podsycać”. – Ja mam wrażenie, jako osoba, która miała przyjemność i ma przyjemność występować dla widzów telewizji publicznej często czy dość często, że jak najbardziej spełniacie państwo wszystkie te standardy, kryteria, zasady, które powinny w takiej sytuacji obowiązywać – ocenił prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Atak Tuska „niepotrzebnym wpisywaniem się w »wojnę covidową«”


Powiedział stanowczo, że „w żaden sposób nie można się zgodzić z argumentami, które mówią, że telewizja publiczna źle informuje czy nie informuje o pandemii”. – Tak po prostu nie sposób mówić, nie sposób zrozumieć te słowa. Ja bym apelował do tych wszystkich osób, żeby rzetelnie popatrzyły na programy informacyjne telewizji publicznej. Niech skonfrontują to z innymi programami – dodał.

Lekarz został zapytany, czym jest dla niego atak Donalda Tuska na TVP Info, które rzekomo nie mówi o szczepieniach. – Jest niepotrzebnym wpisywaniem się w taką „wojnę covidową”, dodatkową, zupełnie niepotrzebną w momencie, kiedy walczymy o profrekwencyjny charakter tej końcówki szczepień – odpowiedział.

Lekarz odpowiada na pytania widzów TVP nt. koronawirusa

Dr Michał Sutkowski, Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych powiedział w TVP Info, w jaki sposób można chronić się przed koronawirusem. Pytania do...

zobacz więcej

– Przed nami niewątpliwie czwarta fala, przed nami różnego rodzaju zagrożenia (…). Nie ma sensu tworzenie różnego rodzaju takich mitów, dodatkowych akcentów, które są absolutnie poza merytoryczną dyskusją o pandemii – podkreślił dr Sutkowski i dodał: „trzeba o tym mówić dobrym językiem”.

– Macie do wykonania misję, pomyślcie, ilu ludzi możecie uratować, jeśli przeznaczycie tę negatywną energię na przekonywanie ludzi do szczepień, na oddanie anteny ekspertom – mówił w czwartek przewodniczący PO podczas konferencji, zwracając się do dziennikarzy TVP Info. – Od początku pandemii Telewizja Polska uruchomiła kilka programów, które nie tylko informują o zagrożeniach związanych z COVID-19, ale też promują szczepienia przeciwko COVID-19. To chociażby „Koronawirus. Poradnik”, „Koronawirus. Szpital”, „Koronawirus. Szczepionka”, „Walka z koronawirusem” – odniósł się do zarzutów obecny na konferencji dziennikarz TVP Miłosz Kłeczek.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej