RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Policja ma sposób na piratów drogowych. Nawet nie wiedzą, że są obserwowani [WIDEO]

Dron okazał się niezwykle skuteczną bronią w walce z piratami drogowymi (fot. yt/KWP Olsztyn)
Dron okazał się niezwykle skuteczną bronią w walce z piratami drogowymi (fot. yt/KWP Olsztyn)

4 godziny i 31 mandatów, a to wszystko dzięki dronowi. Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie do walki z piratami drogowymi ma nową i skuteczną broń.

Tragiczny wypadek na ekspresówce. S11 zablokowana w kierunku Poznania

Dwie osoby zginęły w wyniku uderzenia busa w samochód ekipy drogowców przygotowującej remont ekspresowej S11 koło Kórnika (pow. poznański, woj....

zobacz więcej

Jak informuje olsztyńska policja, dzięki dronowi „zarejestrowano m.in takie wykroczenia jak: niestosowanie się do znaków drogowych, korzystanie z telefonu podczas jazdy, nieprawidłowe zabezpieczenie przewożonego ładunku.

W trakcie prowadzonych działań "ujawniono kierującego pojazdem bez uprawnień do kierowania, kierującego pojazdem z podwójnym zakazem prowadzenia pojazdów oraz osobę poszukiwaną listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Olsztynie”.

Dron patrolował także DK51 w okolicach Dobrego Miasta. Efekt? Cztery godziny lotu i 14 mandatów za m.in. jazdę na jednym kole motocyklem, nieprawidłowe wyprzedzanie, niestosowanie się do znów zakazujących wyprzedzania.

Latająca maszyna wytropiła także piratów drogowych w Olsztynie. „tylko w ciągu dwóch godzin pracy funkcjonariusze ujawnili 3 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszystkim tym kierującym zatrzymano prawa jazdy na trzy miesiące oraz ukarano ich mandatami karnymi” – poinformowała policjaBezzałogowy Statek Powietrzny Policji, bo tak formalnie nazywa się nowa maszyna stróżów prawa, jest wyposażony w kamerę z 30-krotnym zoomem oraz zestaw baterii pozwalających na prawie półgodzinny lot. W ciągu najbliższych miesięcy w takie urządzenia będą wyposażone wszystkie wojewódzkie grupy Speed, zajmujące się walką z piratami drogowymi.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej