RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Santorini i Rodos, na przykład. ECDC odradza podróże

ECDC odradza podróże na greckie południowe wyspy (fot. PAP/EPA/PANTELIS SAITAS)
ECDC odradza podróże na greckie południowe wyspy (fot. PAP/EPA/PANTELIS SAITAS)

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oświadczyło w czwartek, że z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem uznaje greckie południowe Wyspy Egejskie za obszar bardzo wysokiego ryzyka epidemicznego i odradza podróże m.in. na Mykonos, Santorini i Rodos.

Paszport szczepionkowy. Grecja wśród pierwszych krajów testujących cyfrową wersję

Grecja będzie jednym z krajów, które jako pierwsze przetestują „zielony” cyfrowy paszport szczepionkowy – podał w piątek grecki portal...

zobacz więcej

Centrum określiło południowe Wyspy Egejskie jako strefy „ciemnoczerwone”, co w terminologii ECDC oznacza obszary bardzo wysokiego ryzyka epidemicznego, dokąd odradza się wszelkie podróże poza tymi, które są absolutnie konieczne.

Umieszczenie regionu na liście obszarów wysokiego ryzyka pozwala krajom UE na łatwiejsze ustalanie, gdzie powinny obowiązywać zaostrzone rygory sanitarne, wymagające np. wprowadzenia nakazu odbywania kwarantanny po podróży czy obowiązku przeprowadzania testów na koronawirusa.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Oznacza to, że niewskazane są podróże do najbardziej popularnych miejsc w Grecji. Archipelag 13 wysp na Morzu Egejskim przyciąga zazwyczaj latem miliony podróżnych – zaznacza agencja Reutera.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej