RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tusk obiecuje „rzetelnie” odpowiadać na pytania... pod warunkiem, że mu się spodobają [WIDEO]

Na czwartkowej konferencji prasowej Donald Tusk powiedział, że zacznie rzetelnie odpowiadać na pytania dziennikarzy TVP, jeśli ci będą je inaczej formułować. Stwierdził też, że Telewizja Polska powinna włączyć się w walkę z epidemią. Na jego zarzuty zareagował obecny na sali reporter TVP. Wymienił kilka programów stacji publicznej, z których od miesięcy Polacy dowiadują się o zagrożeniach związanych z koronawirusem i gdzie są zachęcani do masowych szczepień.

„Może przeoczyłem”. Poseł wypunktował dziennikarkę TVN

Dziennikarka TVN Katarzyna Kolenda–Zaleska podziękowała w sieci redaktorom, którzy podpisali „list w obronie telewizji TVN”. „A czy protestuje pani...

zobacz więcej

Donald Tusk dużą część swojego wystąpienia poświęcił atakom na TVP. Ocenił, że gdyby telewizja lepiej zarządzała czasem antenowym, do końca tego roku całkowicie wyszlibyśmy z epidemii. – Macie do wykonania misję, pomyślcie, ilu ludzi możecie uratować, jeśli przeznaczycie tę negatywną energię na przekonywanie ludzi do szczepień, na oddanie anteny ekspertom – mówił.

Gdy dziennikarze mogli zacząć zadawać pytania, reporter TVP Miłosz Kłeczek skorzystał z okazji, by odnieść się do zarzutów lidera Platformy Obywatelskiej.

Zobacz także ->  „Wykiwał Polaków”. Lista 13 kłamstw Donalda Tuska

– Od początku pandemii Telewizja Polska uruchomiła kilka programów, które nie tylko informują o zagrożeniach związanych z COVID-19, ale też promują szczepienia przeciwko COVID-19. To chociażby „Koronawirus. Poradnik” „Koronawirus. Szpital”, „Koronawirus. Szczepionka”, „Walka z koronawirusem” – zauważył dziennikarz.

„Ciekawą strategię przyjął Tusk i jego media”. Ostry spór ws. Putina

Donald Tusk i lewicowo–liberalne media sugerują bliskie relacje PiS i Kremla. – Nie mają na to żadnego dowodu. Ani jednego – odpowiada w rozmowie z...

zobacz więcej

Prośba do Tuska. „Tak będzie uczciwie”


– Jak pan widzi, to nie jeden program, a wiele programów, a więc prośba, aby pan nadrobił te zaległości antenowe i wycofał się ze swoich słów, bo myślę, że tak będzie uczciwie. Nie wykorzystujmy epidemii do walki politycznej – zaapelował dziennikarz.

Następnie dziennikarz Telewizji Polskiej skierował do polityka Platformy dwa pytania.

Zobacz także ->  Będą kary dla parlamentarzystów PO. „Tusk rozpoczyna autorytarne rządy”

– Czy podpisałby się pan pod pakietem dyrektyw, które proponuje Komisja Europejska „Fit For 55”, drastyczną redukcją emisji dwutlenku węgla i gazów cieplarnianych do atmosfery? – brzmiało pierwsze z pytań.

W drugiej kolejności dziennikarz zapytał: „Czy jest pan przekonany, że ma pan propozycje dla młodego elektoratu, żeby go pozyskać, bo widzieliśmy te sceny podczas wiecu w Gdańsku, gdzie młode osoby ziewały na scenie podczas pana wystąpienia. Czy to wystąpienie nie znudziło tych osób? Czy jest jakiś pomysł?”

Donald Tusk: Musimy chronić Mariana Banasia

Marian Banaś to świadek koronny i należy mu się ochrona. Tak twierdzi Donald Tusk. Lider PO podczas czwartkowej konferencji prasowej powiedział, że...

zobacz więcej

Poprosił o pytania z innych stacji


Donald Tusk zlekceważył redaktora i nie odpowiedział na żadną z poruszonych kwestii. Zamiast tego stwierdził:

”Bardzo rozczaruję pana. Telewizja Publiczna nie spełnia misji. Wszystkie statystyki pokazują to w sposób jednoznaczny. Mój apel dotyczy treści, które jątrzą i konfliktują Polaków. Jestem bohaterem tych treści tak często jak chyba nikt nigdy w historii Telewizji Publicznej i być może w Europie, więc czuję się tu kompetentny”.

Zobacz także ->  Tusk mówi o skróceniu tygodnia pracy i... wini ministra edukacji. „Grepsy z soku z buraka”

Zadeklarował, że jeśli redaktorzy Telewizji Polskiej nauczą się formułować pytania, „będzie na nie rzetelnie odpowiadał”.

Zobacz wideo (21:20 - 24:50)Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej