RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Donald Tusk: Musimy chronić Mariana Banasia

Marian Banaś (z lewej) i Donald Tusk (fot. PAP/T.Gzell (2)
Marian Banaś (z lewej) i Donald Tusk (fot. PAP/T.Gzell (2)

Marian Banaś to świadek koronny i należy mu się ochrona. Tak twierdzi Donald Tusk. Lider PO podczas czwartkowej konferencji prasowej powiedział, że „prezesa NIK należy traktować jako politycznego świadka koronnego, który chce zeznawać w sprawie mafii politycznej, której był uczestnikiem; jak każdy świadek koronny, wymaga on ochrony.”

Jak opozycja zmieniła front ws. Banasia. [CYTATY]

Kilkanaście zarzutów chce postawić prokuratura prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Marianowi Banasiowi. Urzędnika chroni immunitet. Kwestia...

zobacz więcej

W zeszły piątek po południu Prokuratura Krajowa poinformowała, że Prokurator Generalny wystąpił do marszałek Sejmu z wnioskiem o uchylenie immunitetu Banasiowi. O co podejrzany jest szef NIK? O tym pisaliśmy TUTAJ.

Były premier oświadczył, że nie ma wątpliwości, iż dzisiaj należy traktować prezesa NIK, jako „politycznego świadka koronnego”.

Tusk: Banasowi należy się ochrona


– Świadka koronnego, który chce zeznawać w sprawie mafii politycznej, której był uczestnikiem, a dzisiaj jest gotów z różnych powodów mówić prawdę na temat tego, co tam się dzieje. I jak każdy świadek koronny, także ten polityczny świadek koronny wymaga ochrony – powiedział Tusk.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Sprawa Banasia: jeden z zatrzymanych obciąża prezesa NIK

Prezes NIK Marian Banaś otrzymał w sposób bezprawny informacje na temat kontroli podatkowej i czynności prowadzonych wobec niego przez Centralne...

zobacz więcej

Zastrzegł, że jego formacja nie identyfikuje się i nie wspiera Banasia w jego „rozmaitych aktywnościach”.

– To był kandydat PiS na prezesa NIK. Ale nie popierając jego działań i jego kandydatury wówczas, dzisiaj będziemy go traktowali jak politycznego świadka koronnego – powiedział.

Jak zagłosuje Platforma ws. immunitetu Banasia?


Dodał, że to, czy klub KO zdecyduje się na wstrzymanie się od głosu, czy głosowanie przeciw wnioskowi prokuratury ws uchylenia immunitetu prezesowi NIK „nie ma większego znaczenia praktycznego”.

– Ale z całą pewnością powinien liczyć w tym kontekście na ochronę – dodał Tusk. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej