RAPORT:

Zawiedzione nadzieje. Świątek i Kubot odpadli z rywalizacji miksta

Iga Świątek i Łukasz Kubot przegrali w ćwierćfinale z Jeleną Wiesniną i Asłanem Karacjewem 4:6, 4:6. (fot. PAP/Leszek Szymański)

Po obiecującym początku, Iga Świątek i Łukasz Kubot przegrali w ćwierćfinale miksta z Rosjanami Jeleną Wiesniną i Asłanem Karacjewem 4:6, 4:6 i odpadli z dalszej rywalizacji. To oznacza, że na polski medal igrzysk olimpijskich w tenisie poczekamy jeszcze co najmniej trzy lata.

Tokio 2020: polskie żeglarki na czele klasyfikacji generalnej

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły drugie miejsce w trzecim i piąte miejsce w czwartym wyścigu żeglarskim klasy 470 i utrzymały się na...

Od początku spotkania to Biało-Czerwoni narzucili mocne tempo. Polska para szybko przełamała rywali, a potem wyszła ze sporych opresji w trzecim gemie, kiedy to Rosjanie prowadzili 30:0 i byli blisko przełamania. Zarówno Wiesnina jak i Karacjew popełniali w tej fazie sporo błędów, co dało nam prowadzenie 3:0.

Rosjanie wrócili do meczu w czwartej odsłonie, kiedy to zdecydowanie swój serwis poprawiła Wiesnina, a potem przełamali Polaków w piątym gemie. Z serwisem Karacjewa problemy miała Iga i z bardzo dobrej sytuacji dla naszego duetu zrobiło się 3:3.

W miarę upływu czasu coraz częściej myliła się Świątek, błędy, również na zagrywce, popełniał Kubot. Rosjanie łatwo wygrywali swoje podania, a polskiej parze ciężko przychodziło punktowanie przy własnym serwisie. Pierwszego seta, trwającego 43 minuty, Wiesnina i Karacjew rozstrzygnęli na swoją korzyść 6:4.

Drugi set zaczął się dla pary Świątek-Kubot równie niedobrze, jak skończył się pierwszy. Polacy zostali przełamani, a następnie nie zdołali odpowiedzieć tym samym przy podaniu rywali. Wyśmienicie prezentowała się Wiesnina, która świetnie czytała sytuację na korcie i posyłała piłki nie do obrony. Na domiar złego, Biało-Czerwoni nie wykorzystali break pointa przy stanie 2:1 dla rywali...

Na nic zdało się wiele punktów zdobytych z pierwszego woleja przez Kubota. Rosjanie kontrolowali spotkanie i pilnowali własnego podania do końca spotkania. Jelena Wiesnina i Asłan Karacjew pokonali Igę Świątek i Łukasza Kubota 6:4, 6:4 i to oni zagrają o medale.

Odpadnięcie polskiego miksta to zwieńczenie nieudanych startów naszych tenisistów na tych igrzyskach. Pozostaje mieć nadzieję, że doświadczenie zdobyte w Tokio zaprocentuje i za trzy lata, na swoich ulubionych kortach Rolanda Garrosa, Iga Świątek znów zachwyci tenisowy świat.