RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Będą kary dla parlamentarzystów PO. „Tusk rozpoczyna autorytarne rządy”

Donald Tusk chce surowych kar dla nielojalnych posłów (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Donald Tusk chce surowych kar dla nielojalnych posłów (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Nie zagłosowałeś zgodnie z oczekiwaniami lidera, czeka cię kara. Takie porządki w Platformie Obywatelskiej chce wprowadzić Donald Tusk. Jedną z pierwszych ofiar ma być senator PO Antoni Mężydło.

„Ciekawą strategię przyjął Tusk i jego media”. Ostry spór ws. Putina

Donald Tusk i lewicowo–liberalne media sugerują bliskie relacje PiS i Kremla. – Nie mają na to żadnego dowodu. Ani jednego – odpowiada w rozmowie z...

zobacz więcej

Mężydło podpadł Tuskowi podczas głosowania nad wyborem nowego prezesa IPN, popierając kandydaturę Karola Nawrockiego.

– Jestem przed karą za moje głosowanie w sprawie prezesa IPN. Wiem jednak, że zmieni się system kar. Kary będą bardziej realne, bardziej srogie. (...) Tusk dobrze zna parlamentarzystów, jest doświadczony, był w każdej sytuacji, w jakiej my jesteśmy. I sądzę, że dotkliwość ekonomiczna będzie większa niż jest obecnie – powiedział polityk w rozmowie z „Super Expresem”.

Nowy regulamin parlamentarzyści największej partii opozycyjnej mają poznać 20 września. To wtedy odbędzie konwencja PO. – Na pewno po zmianach wiele się zmieni w funkcjonowaniu PO. Tusk podporządkuje sobie Platformę jeszcze bardziej, to będzie partia jeszcze bardziej autorytarna – dodał Mężydło.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej