RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Może przeoczyłem”. Poseł wypunktował dziennikarkę TVN

Janusz Kowalski, Katarzyna Kolenda–Zaleska (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka, PAP/Mateusz Marek)
Janusz Kowalski, Katarzyna Kolenda–Zaleska (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka, PAP/Mateusz Marek)

Dziennikarka TVN Katarzyna Kolenda–Zaleska podziękowała w sieci redaktorom, którzy podpisali „list w obronie telewizji TVN”. „A czy protestuje pani przeciwko skandalicznej inicjatywie ustawowej Platformy Obywatelskiej ws. likwidacji TVP Info?” – zapytał poseł Janusz Kowalski.

Jak opozycja zmieniła front ws. Banasia. [CYTATY]

Kilkanaście zarzutów chce postawić prokuratura prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Marianowi Banasiowi. Urzędnika chroni immunitet. Kwestia...

zobacz więcej

Trwa spór ws. projektu ustawy o KRRiT. Obecnie dochodzi do niepokojących sytuacji jak ta, że  100 proc. akcji telewizji TVN ma firma zarejestrowana na lotnisku w Amsterdamie, która nie zatrudnia ani jednego pracownika. Rząd chce ukrócić takie procedery. Projekt, który wprowadza 49-procentowy limit udziału kapitału zagranicznego w spółkach medialnych został przez antyrządowe media nazwany „lex TVN”.

Z inicjatywy dziennikarzy „Gazety Wyborczej” i portalu oko.press sympatyzujący z opozycją redaktorzy podpisują się teraz pod specjalnym listem zatytułowanym: „Apel dziennikarzy w obronie telewizji TVN”. Dokument podpisali już m.in. pracownicy „Newsweeka”, TOK FM, „Polityki” czy Radia ZET.

Zobacz także ->  „Ciekawą strategię przyjął Tusk i jego media”. Ostry spór ws. Putina

„Dziękujemy! Dziennikarze w obronie TVN. Tej walki nie można przegrać. Byłaby to klęska demokratycznej Polski” – napisała na Twitterze Katarzyna Kolenda–Zaleska z TVN.

Ustawa medialna. Jak Zachód radzi sobie z zagranicznymi właścicielami

Proponowana przez Prawo i Sprawiedliwość nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji ma doprecyzować już istniejące przepisy. Chodzi o zablokowanie...

zobacz więcej

Na wpis dziennikarki zareagował m.in. poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. „Proszę mi wybaczyć, ale może przeoczyłem” – zaczął swój wpis parlamentarzysta Zjednoczonej Prawicy.

„Czy protestuje pani i inni dziennikarze TVN przeciwko skandalicznej inicjatywie ustawowej Platformy Obywatelskiej ws. likwidacji TVP Info?” – zapytał. „Czy popiera pani pomysł PO uderzenia w media i wyrzucania dziennikarzy Telewizji Polskiej na bruk?” – dodał, jednak Kolenda–Zaleska nie odpowiedziała.

Zobacz także ->  Polska to nie wyjątek. Zobacz, jak kwestię koncentracji w mediach regulują kraje UE i USA

Przypomnijmy, że politycy frakcji Donalda Tuska od miesięcy w całej Polsce zbierają podpisy za likwidacją TVP. – Śpieszcie się zadawać pytania, bo niewiele czasu zostało – mówił już wiosną 2020 roku Rafał Trzaskowski. Jak podkreślał, w Telewizji Polskiej Platforma zlikwiduje m.in. kanał TVP Info, „Wiadomości” i publicystykę.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej