RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nielegalna „dostawa z powietrza” przejęta przez Straż Graniczną

Szacunkowa wartość przemytu to ponad 56 tys. zł (fot. www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl)
Szacunkowa wartość przemytu to ponad 56 tys. zł (fot. www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl)

Przemyt papierosów z użyciem drona udaremnili w pobliżu granicy z Ukrainą funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Szacunkowa wartość towaru wynosi ponad 56 tys. zł. Od początku roku pogranicznicy z woj. lubelskiego ujawnili nielegalne wyroby akcyzowe za ponad 17 mln zł.

Po narkotykach szarpał się z policją. Jest decyzja oko.press ws. ich dziennikarza

„Informujemy, że z dniem 31 lipca 2021 roku rozwiązujemy – za porozumieniem stron – umowę o pracę z Radosławem” – poinformowała redakcja oko.press....

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w pobliżu Woli Uhruskiej przy granicy z Ukrainą. Funkcjonariusze straży granicznej zauważyli w przestrzeni powietrznej drona, który przemieszczał się z kierunku wschodniego. Dzięki urządzeniom obserwacyjnym monitorowali trasę lotu.

„Okazało się, iż bezzałogowy statek powietrzny, miał podwieszone pakunki, które zostały zrzucone w pobliżu granicy. Po tej operacji dron wyleciał z terytorium naszego kraju” – poinformował w komunikacie rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dariusz Sienicki.

Po dotarciu w miejsce, gdzie zrzucono pakunki, okazało się, że przelot drona związany był z przemytem wyrobów akcyzowych. W zabezpieczonych pakietach znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Łącznie było to ponad 76 tys. sztuk o szacunkowej wartości ponad 56 tys. zł. „W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Obecnie ustalani są sprawcy udaremnionego przemytu” – dodał Sienicki.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Od początku roku funkcjonariusze straży granicznej w woj. lubelskim ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 17 mln zł.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej