RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Posłanka PO drwi z grafiki z... krzyżem: Ale jak to tak, bez chmurki ze słowami „Jezus Chrystus!”

Zofia Noceti-Klepacka stała się obiektem hejtu (fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET/TT)
Zofia Noceti-Klepacka stała się obiektem hejtu (fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET/TT)

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Jagna Marczułajtis-Walczak wyśmiała na Twitterze grafikę, na której pojawił się krzyż. Chodzi o obrazek z windsurferką, która zamiast żagla trzyma krzyż. Niewybredna grafika wpisuje się w ataki na Zofię Noceti-Klepacką, która nie kryje się ze swoimi konserwatywnymi poglądami na temat wiary, rodziny i środowisk LGBT.

Po ataku Morozowskiego na posłankę REM... broni dziennikarza TVN

„Andrzej Morozowski nie naruszył żadnej z zasad zapisanych w Karcie Etycznej Mediów” – napisała Rada Etyki Mediów w odpowiedzi na skargę w sprawie...

zobacz więcej

Portal wPolityce.pl wskazał, że jeden z użytkowników Twittera udostępnił grafikę, na której widać płynącą po wodzie windsurferkę, w domyśle Noceti-Klepacką. Kobieta nie trzyma jednak żagla, a krzyż.

Marczułajtis-Walczak, która w Sejmie reprezentuje Koalicję Obywatelską, oceniła, że obrazek jest „genialny”, ale brakuje jej słów… „Jezus Chrystus”. „Genialne! (…) Ale jak to tak, bez chmurki ze słowami Jezus Chrystus!” – napisała na Twitterze.

Do ataków odniosła się Noceti-Klepacka, która przebywa obecnie w Tokio i walczy o medal igrzysk olimpijskich. – Podobno pani Jagna Marczułajtis naśmiewa się w mojej wiary, powstała grafika, że zamiast żagla trzymam krzyż, płynąc na desce. Tak, każdy niesie swój krzyż. Jeden jest lżejszy, drugi cięższy. Wierzę, że ci co noszą cięższy krzyż tutaj, na ziemi – tam w Niebie będą mieć lżej – powiedziała w nagraniu opublikowanym na Facebooku.
Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej