RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Policjant i recydywista oskarżeni o 44 przestępstwa

Policjant robił to w nadziei na zarobek ze wspólnego biznesu (fot. Shutterstock)
Policjant robił to w nadziei na zarobek ze wspólnego biznesu (fot. Shutterstock)

Funkcjonariusz z komendy wojewódzkiej policji miał utrzymywać bliskie relacje z recydywistą, dla którego sprawdzał informacje w policyjnej bazie danych. Według prokuratury, policjant robił to w nadziei na zarobek ze wspólnego biznesu. Mężczyźni zostali oskarżeni o dokonanie 44 przestępstw.

Strzał przed monopolowym. Pijany chciał się pochwalić bronią

Zarzut dotyczący niemyślnego spowodowania śmierci 45-latka, który zginął w następstwie przypadkowego strzału z kolekcjonerskiej broni...

zobacz więcej

Śledztwo w tej sprawie prowadził Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku. Akt oskarżenia skierowany przez prokuratora do sądu obejmuje dwie osoby. Jedną z nich jest funkcjonariusz policji, a drugą osoba w przeszłości wielokrotnie karana. W sumie mieli popełnić 44 przestępstwa zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak podał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej, funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi „utrzymywał bliskie relacje z osobą wielokrotnie karaną”. Dla znajomego recydywisty miał m.in. ujawniać informacje służbowe, które uzyskiwał z policyjnej bazy danych. Według prokuratury, policjant dokonywał tych sprawdzeń „w zamian za obietnicę osiągnięcia korzyści majątkowych ze wspólnie prowadzonych przedsięwzięć biznesowych”.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Oskarżony funkcjonariusz posiadał także narkotyki oraz amunicję, na którą nie miał zezwolenia. Drugim oskarżonym jest mężczyzna, który miał korumpować policjanta i uzyskiwać od niego chronione prawnie informacje.

Wobec obu oskarżonych stosowany jest tymczasowy areszt.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej