RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Odpoczniemy od burz, ale nie na długo [PROGNOZA]

Czwartek będzie przyjemny z dużą ilością słońca i temperaturą na poziomie 24-26 st. C; jedynie na krańcach wschodnich termometry mogą pokazać 27 st. C – powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

Środa również burzowa. IMGW wydał ostrzeżenia [PROGNOZA]

Środa wciąż będzie miejscami gorąca, ale także burzowa. IMGW wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu i burzami. Dotyczą przede...

zobacz więcej

Jak przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, jeszcze nad ranem burze mogą występować na południowym wschodzie kraju – w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Na zachodzie będzie więcej przejaśnień, gdzieniegdzie mogą wystąpić przelotne opady deszczu.

W czwartek zanikające przelotne opady deszczu i burze wystąpią na krańcach wschodnich. Nad samym morzem napłynie masa powietrza polarno-morskiego, która spowoduje miejscami przelotne opady deszczu.

IMGW: Dużo słońca, wiatr umiarkowany


– Poza tym czwartek powinien być bardzo przyjemny, będzie dużo słońca, trochę chmur i około 24-26 stopni Celsjusza - poinformowała synoptyk IMGW Ewa Łapińska. Dodała, że miejscami, na krańcach wschodnich, termometry pokażą 27 stopni Celsjusza. Wiatr będzie umiarkowany, chwilami porywisty.

Przyjemnie – jak informuje IMGW – ma być również w piątek, przy czym na południowym wschodzie kraju mogą pojawić się burze. Temperatura do 23 stopni Celsjusza na zachodzie i do 27 stopni Celsjusza na wschodzie. Jedynie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie około 28 stopni Celsjusza, tam mogą wystąpić burze. W sobotę i niedzielę opady deszczu i burze najprawdopodobniej wrócą. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej