RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Ruszają uroczystości z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego

Zeszłoroczne obchody - uroczystość wygaszenia symbolicznego ognia pamięci na Kopcu Powstania 02.10.2020r. (fot. arch. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Zeszłoroczne obchody - uroczystość wygaszenia symbolicznego ognia pamięci na Kopcu Powstania 02.10.2020r. (fot. arch. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Dzisiaj rozpoczną się główne uroczystości z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Najważniejsze obchody odbędą się w niedzielę, 1 sierpnia, dokładnie 77 lat od momentu wybuchu zrywu.

Wnuk uczestniczki PW: Oni czuli obowiązek wzięcia udziału w Powstaniu

Na stołecznych ulicach pojawiły się charakterystyczne czerwone plakaty informujące o 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na jednym z nich...

zobacz więcej

Dzisiaj o 10:30 w Parku Powstańców Warszawy odbędzie się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli.

W izbie pamięci znajdzie się wystawa stała dokumentująca życie w okupowanej Warszawie. W pobliżu powstanie Mur Pamięci z imionami i nazwiskami zidentyfikowanych osób pochowanych na tej nekropolii. Pawilon ma być gotowy za rok.

O 18:00 w Muzeum Powstania Warszawskiego rozpocznie się coroczny, trzydniowy zlot harcerski „Nasze pojutrze”. W trakcie zlotu harcerze będą spotkają się też z powstańcami.

Zobacz także: Pamięć „W” kadrze – żołnierz AK zaprasza na wyjątkowy konkurs

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej