RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Radosław G.: Naruszenie nietykalności i znieważenie funkcjonariuszy to standardowe zarzuty

Radosław G. ma zastosowany dozór. Usłyszał zarzuty (fot. Radosław G./Facebook / @G._Radoslaw/Twitter)
Radosław G. ma zastosowany dozór. Usłyszał zarzuty (fot. Radosław G./Facebook / @G._Radoslaw/Twitter)

„Postawiono mi dwa standardowe zarzuty. To naruszenie nietykalności i znieważenie funkcjonariuszy. W mojej ocenie zarzuty te są probą uzasadnienia bezprawnej interwencji.” – pisze w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku były już dziennikarz oko.press Radosław G., który w sobotni poranek 24 lipca próbował po pijanemu prowadzić samochód i szarpał się z interweniującymi policjantami. W poście atakuje również dziennikarzy TVP i zapowiada pozew przeciwko red. Cezaremu Gmyzowi.

Po narkotykach szarpał się z policją. Jest decyzja oko.press ws. ich dziennikarza

„Informujemy, że z dniem 31 lipca 2021 roku rozwiązujemy – za porozumieniem stron – umowę o pracę z Radosławem” – poinformowała redakcja oko.press....

zobacz więcej

Jak informował portal TVP Info, w sobotę nad ranem 24 lipca na warszawskim Żoliborzu doszło do incydentu z pracownikiem oko.press Radosławem G. Mężczyzna, który przyznał funkcjonariuszom, że jest po alkoholu, chwilę później wsiadł za kierownicę samochodu i próbował odjechać. Gdy funkcjonariusze mu w tym przeszkodzili, zaatakował ich.

Dziennikarz miał wyzywać policjantów, używając słów wulgarnych i wymachując rękami, krzycząc „ty ch**u jeb**y” i grożąc „zaj***e was ty ku**o jeb**a”. Gdy policjanci próbowali zbadać go alkomatem, pluł i odmawiał badania. Pytany o swoje dane osobowe podawał fałszywe.

„W ostatnich dniach otrzymaliście wiele fałszywych i zmanipulowanych przekazów na mój temat. Poniżej informacja ode mnie na temat zajścia z ostatniego weekendu.” – pisze w poście na Facebooku Radosław G. „Nie próbowałem jechać samochodem - doładowywałem telefon, żeby móc zamówić ubera.” – tłumaczy dziennikarz.

„Nie odebrano mi prawa jazdy. Policjanci informowali mnie na komisariacie, że nie stawiają żadnych zarzutów związanych z próbą jazdy pojazdem pod wpływem alkoholu - jeszcze raz podkreślam, że takiej nie było.” – przekonuje.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Sprawa Radosława G. Badania krwi potwierdzają obecność narkotyków

Badania potwierdziły obecność narkotyków we krwi dziennikarza oko.press Radosława G. – dowiedział się nieoficjalnie portal tvp.info. Mężczyzna...

zobacz więcej

G. twierdzi również, że „nie znam żadnych informacji ze śledztwa o wynikach mojego badania krwi, które nota bene były wykonane na moje żądanie”. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal TVP Info, badania krwi potwierdziły obecność narkotyków w organizmie dziennikarza.

W oświadczeniu były już dziennikarz oko.press nie przedstawia swojej wersji wydarzeń, atakuje za to dziennikarzy TVP, którzy tę sprawę relacjonują. Zapowiedział również pozwanie dziennikarza TVP, korespondenta TVP w Berlinie, Cezarego Gmyza „za przekazywanie zmanipulowanych informacji, których jedynym celem jest dyskredytowanie mnie jako człowieka i dziennikarza.”

Jak dowiedział się portal TVP Info, Radosław G. usłyszał dwa zarzuty. Dotyczą one znieważenia policjanta oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Prokurator zastosował wobec dziennikarza również dozór – dwa razy w tygodniu. Sprawa jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz.

Zobacz także: Nowe fakty ws. Radosława G. z Oko.press. Mężczyzna usłyszał zarzuty

(fot. Facebook)
(fot. Facebook)

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej