RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Policjant pomagał gangsterowi ustalać adresy dłużników. Zasiądą razem w ławie oskarżonych

Funkcjonariusz wciąż przebywa za kratami (fot. arch.)
Funkcjonariusz wciąż przebywa za kratami (fot. arch.)

Funkcjonariusz łódzkiej komendy wojewódzkiej, w zamian za łapówki miał dokonywać sprawdzeń w bazach danych, na zlecenie znajomego kryminalisty. To najpoważniejsze zarzuty ciążące na byłym policjancie, który wraz ze swym kompanem zostali oskarżeni przez pomorskie „pezety” o popełnienie łącznie 44 przestępstw.

Policjanci zatrzymani za sprawdzanie w bazach danych dla zawodowych przestępców

Dwaj bracia służący w łódzkiej policji zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych policji za współpracę z gangsterami. Jeden...

zobacz więcej

W październiku 2020 r. funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali doświadczonego funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej w Łodzi oraz jego brata, służącego w jednym z komisariatów. Okazało się, że pierwszy z policjantów – wg nieoficjalnych informacji zajmujący się zwalczaniem przestępczością pseudokibiców – dokonywał na rzecz znajomego kryminalisty, sprawdzeń w firmowych bazach danych. Chodziło mi o ustalanie np. adresów osób, od których windykowano długi. W zamian za te „przysługi”, gangster obiecywał kompanowi udział w zyskach z niektórych przedsięwzięć.

Do swoich nielegalnych operacji, funkcjonariusz ten wykorzystywał brata, policjanta z jednostki niższego szczebla. Nie wiadomo czy ten drugi z braci widział, po co te informacje jego bratu.

Dyrektor WIHE w rękach CBA. „Przywłaszczył płyny dezynfekcyjne i testy na COVID-19"

Agenci CBA zatrzymali na polecenie prokuratora Wydziału ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i...

zobacz więcej

Policjant z poważniejszymi zarzutami niż kryminalista


Prokurator Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku oskarżył byłego kryminalnego z komendy wojewódzkiej m.in. o przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa oraz przekroczenia uprawnień poprzez ujawnienie osobie nieuprawnionej informacji uzyskanej w związku z wykonywaniem czynności służbowych. Jakby tego było mało, po zatrzymaniu przy skorumpowanym policjancie znaleziono niewielką ilość narkotyków oraz ponad 180 sztuk amunicji, na którą nie miał pozwolenia.

Kompan funkcjonariusza z półświatka odpowie za udzielenie obietnicy korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa oraz nakłanianie do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych poprzez ujawnienie tajemnicy prawnie chronionej.

Obu mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

To już pogrom. BSW zatrzymało kolejnych oficerów „samochodówki”

Zastępca naczelnika i ekspert to kolejni oficerowie stołecznej „samochodówki” zatrzymani przez Biuro Spraw Wewnętrznych – dowiedział się portal...

zobacz więcej

Śledztwo prowadzone przez pomorskie „pezety” Prokuratury Krajowej wykazało, że współpraca bardziej doświadczanego policjanta i gangstera trwała co najmniej od czerwca 2017 r. do marca 2018 r.

Okazało się, że skorumpowany funkcjonariusz dokonywał sprawdzeń w policyjnych bazach danych także dla innych osób. Obaj oskarżeni, od października ub. r przebywają w aresztach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej