RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polacy zabrali głos ws. promowania LGBT przez znane marki

Coraz więcej marek wspiera mniejszości seksualne (fot. Piotr Lapinski/NurPhoto via Getty Images)
Coraz więcej marek wspiera mniejszości seksualne (fot. Piotr Lapinski/NurPhoto via Getty Images)

Z najnowszych analiz wynika, że Polacy różnie oceniają sytuacje, w których firmy angażują się w spory ideologiczne. Najmniejsze zrozumienie ma wsparcie mniejszości seksualnych – lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Na pytanie, które marki kojarzą się ze wspieraniem społeczności LGBT+, Polacy wskazali m.in. na Netflix, Facebook, sklepy IKEA i „Gazetę Wyborczą".

„Ciekawą strategię przyjął Tusk i jego media”. Ostry spór ws. Putina

Donald Tusk i lewicowo–liberalne media sugerują bliskie relacje PiS i Kremla. – Nie mają na to żadnego dowodu. Ani jednego – odpowiada w rozmowie z...

zobacz więcej

Dla 60 proc. użytkowników internetu w Polsce istotne jest, by kupować produkty od firm, które reprezentują zbliżony do nich światopogląd – wynika z raportu agencji Wavemaker (GroupM/WPP).

Znaczenie tej kwestii wzrosło w stosunku do ubiegłego roku, gdy potrzebę takiej spójności światopoglądowej deklarowało 52 proc. badanych.

Zobacz także ->  Podcinanie gardła lalki z wizerunkiem abp. Jędraszewskiego. Wniosek o przesłuchanie hierarchy

Najmniejszym zrozumieniem cieszy się wsparcie mniejszości seksualnych. W tym aspekcie największe zrozumienie przejawiają młodzi konsumenci, ale nie jest to równoznaczne z tym, że oczekują większego ideowego zaangażowania marek.

Do firm, które są najmocniej kojarzone ze wspieraniem tzw. społeczności LGBT, należą giganci tacy jak Netflix, Facebook i Google. Wysoką pozycję zajmuje również sieć sklepów IKEA. W zestawieniu znalazła się także „Gazeta Wyborcza”.

„Strefy wolne od LGBT” są jak UFO. Mocna opinia prawnika

Wszczęcie procedury ws. „stref wolnych od #LGBT” jest jak kolejne śledztwo ws. UFO – ocenił na antenie Polskiego Radia 24 prezes Ordo Iuris Jerzy...

zobacz więcej

Co ciekawe, zdaniem Polaków marki nie angażują się ideowo ze względu na przekonania swoich pracowników, ale dla osiągnięcia jak najwyższego zysku.

Jeżeli marki wspierają jakieś akcje, zdaniem badanych najlepiej aby dotyczyły one takich sfer życia jak pomoc potrzebującym, prawa dzieci czy ekologia.

Zobacz także ->  Po narkotykach szarpał się z policją. Jest decyzja oko.press ws. ich dziennikarza

Prawie co czwarty ankietowany zaznaczył, że ważne jest dla niego, by kupowane produkty były produkowane w Polsce.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej