RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Ataki na pracowników TVP. Dziennikarka otrzymała antysemicką wiadomość

Regionalna siedziba Telewizji Polskiej (fot. TVP3 Bydgoszcz)
Regionalna siedziba Telewizji Polskiej (fot. TVP3 Bydgoszcz)

Dziennikarka TVP3 Bydgoszcz otrzymała w środę na prywatne konto na Facebooku wiadomość o charakterze antysemickim. „Pani jest Żydówką”, „Życzymy pani wyjazdu do Izraela” – napisano między innymi. To nie pierwszy przypadek ataku na dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Atak na dziennikarzy TVP. Relacjonowali proaborcyjne protesty

W Poznaniu odbyła się manifestacja przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dot. aborcji eugenicznej. Protestujący zaatakowali dziennikarzy...

zobacz więcej

Na prywatne facebookowe konto dziennikarki TVP3 Bydgoszcz została wysłana wiadomość od użytkownika podpisanego jako „Lobo Lobo”, o antysemickiej treści.

Autor nawiązał do materiału redaktorki, który opisywał „Marsz antycovidowców” w Bydgoszczy.

„Pan jest Żydówką. Napisał pani taki zmanipulowany artykuł o marszu w Bydgoszczy. Jest pani niedouczona. Kariery pani wielkiej nie zrobi. Życzymy pani wyjazdu do Izraela jak najszybciej” – napisał autor wiadomości do dziennikarki Telewizji Polskiej.
Pobicie operatora TVP. Sąd zdecydował, co z synem Krauzego

Sąd Okręgowy w Gdańsku nie uwzględnił zażalenia prokuratury na niezastosowanie wobec Aleksandra K., syna Ryszarda Krauzego, tymczasowego aresztu....

zobacz więcej

To nie pierwszy przypadek ataku na dziennikarzy Telewizji Polskiej. Do jednego z nich doszło 15 października 2020 roku w Gdyni w związku z przygotowywanym materiałem filmowym w sprawie zatrzymania Ryszarda Krauzego. Zaatakowanych zostało wtedy trzech członków ekipy telewizyjnej TVP.

W związku z tym atakiem w styczniu br. gdyński  prokurator zarzucił Aleksandrowi K., synowi trójmiejskiego przedsiębiorcy i miliardera popełnienie trzech przestępstw: kierowania gróźb karalnych wobec pracownika TVP, stosowania przemocy w celu zmuszania członków ekipy TVP do opuszczenia terenu przed posesją Ryszarda Krauzego poprzez spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu jednego z pokrzywdzonych i naruszenie nietykalności cielesnej drugiego pokrzywdzonego.

Po czym w czerwcu Sąd Rejonowy w Gdyni umorzył jednak postępowanie karne wobec Aleksandra K. na okres próby, który, jak zdecydowano wyniesie 3 lata.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Inne jeszcze zdarzenie miało miejsce w czerwcu 2020 roku podczas wiecu wyborczego Rafała Trzaskowskiego. Ówczesny szef jego sztabu poseł PO Cezary Tomczyk próbował ogłuszyć Samuela Pereirę, szefa portalu tvp.info, krzycząc do niego z bliskiej odległości przez megafon. Inny poseł KO, Adam Szłapka, popchnął Pereirę. Politycy prowokowali przy tym naczelnego portalu. Jeden z uczestników marszu zaczął go szarpać.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej