RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czy PO poprze wzrost kwoty wolnej od podatku? „Nie wiem, co jest grane”

Platforma Obywatelska jeszcze kilka miesięcy temu postulowała podniesienie kwoty wolnej od podatku do 10 tys. zł. Poseł tej partii, Tadeusz Aziewicz, nie odpowiedział, czy PO poprze propozycję podniesienia jej do sumy trzykrotnie wyższej. Informacje na temat Polskiego Ładu określił mianem „gierkowskich deklaracji”, w których „nie wie, co jest grane”. – Chodzi o to, żeby Polakom żyło się lepiej, żeby więcej zarabiali – przekonywał z kolei wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.

Kiedy mogą zostać przyjęte projekty Polskiego Ładu? Rzecznik rządu podał terminarz

Jesteśmy zdeterminowani, by większość projektów ustaw z Polskiego Ładu mogła trafić najpóźniej we wrześniu pod obrady Sejmu, aby możliwie szybko...

zobacz więcej

– Wypowiemy się ostatecznie w głosowaniu – odpowiadał Aziewicz pytany w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info o poparcie dla podniesienia kwoty wolnej od podatku. Odnosząc się do programu Polski Ład oświadczył, że „nie ma do końca jasności, o co w tym chodzi”.

– Taką aktywność programową, kampanijną wykonuje się bezpośrednio przed wyborami parlamentarnymi, a nie w połowie kadencji. Nie wiem ostatecznie, co tu jest grane. Cały dzień widzę gierkowskie deklaracje bardziej polityczne niż merytoryczne – mówił opozycyjny polityk.

„Stąd ten Polski Ład. Kaczyński przestraszył się Tuska”


Aziewicz oświadczył też, że „Kaczyński planował wybory na wiosnę i stąd ten Polski Ład, ale przestraszył się Tuska”.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

– Pan poseł chyba zapomniał, że PO przed wyborami w 2015 i 2019 r. nie pokazała żadnego programu. Jeżeli pan nie wie, co to jest Polski Ład i o co chodzi, to ja powiem: chodzi o to, żeby Polakom żyło się lepiej, żeby więcej zarabiali – tłumaczył wiceminister Piotr Wawrzyk. – Temu służy podniesienie kwoty wolnej i nie tylko: to jest także podniesienie progów podatkowych, to jest obniżenie podatków z 15 do 12 i z 17 do 14 dla wolnych zawodów. To jest tak ambitny program, jakiego w Polsce po 1989 roku nie było. Nikt nie potrafił zaproponować tak kompleksowych zmian nakierowanych na to, żeby Polacy więcej zarabiali, jak to dzisiaj robi Prawo i Sprawiedliwość – przekonywał wiceszef MSZ.

Przeczytaj też: „Takiej obniżki nie było w historii wolnej Polski”. Buda o podatkach w Polskim Ładzie

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej