RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wręczono odznaczenia państwowe. Wśród wyróżnionych jest ks. prof. Chrostowski

Wręczenie odznaczeń w Pałacu Prezydenckim (fot. Marek Borawski/KPRP)
Wręczenie odznaczeń w Pałacu Prezydenckim (fot. Marek Borawski/KPRP)

53 Polaków zostało wyróżnionych odznaczeniami państwowymi przyznawanymi przez prezydenta RP, podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia otrzymali Danuta i Witold Danielewiczowie, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski – biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Duda: Przyznając ordery będę kierował się wewnętrznym przekonaniem i interesem RP

Obiecuję, że przyznając Ordery Orła Białego i Ordery Odrodzenia Polski będę kierował się moim wewnętrznym przekonaniem oraz najlepiej jak umiem...

zobacz więcej

„W Pałacu Prezydenckim odbyła się w środę uroczystość, podczas której Minister Andrzej Dera w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczył ordery i odznaczenia państwowe przyznane osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Jak podkreślono, „za wybitne zasługi dla rozwoju kultury muzycznej, za popularyzowanie polskiego dziedzictwa kulturowego oraz działalność na rzecz edukacji artystycznej dzieci i młodzieży” Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski otrzymali Danuta i Witold Danielewiczowie.

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju nauk teologicznych, za pracę duszpasterską” otrzymał biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski.

„Dziękuję, że byliście państwo do ostatniej chwili”. Prezydent wręczył odznaczenia

Prezydent Andrzej Duda wręczył we wtorek odznaczenia osobom zasłużonym w działalności na rzecz zwalczania epidemii wirusa SARS-CoV-2. Powiedział,...

zobacz więcej

„Za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej, za popularyzowanie polskiej myśli naukowej na świecie” Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski wręczono Halinie Abramczyk, Witoldowi Bieleckiemu i Czesławowi Puchalskiemu.

„Za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej” Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymali Zbigniew Brzózka, Aniela Dylus, Anna Filipek, Władysław Mielczarski, ks. Józef Naumowicz, Marek Niezgódka, Henryk Sabiniak, oraz Sławomir Wiak.

„Za wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej, za działalność na rzecz środowisk kombatanckich” Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski odebrał ks. komandor Janusz Bąk, a za „za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia, za osiągnięcia w dziedzinie nauk medycznych” odznaczenie to otrzymali: Adrian Chabowski, Janusz Dzięcioł, Irina Kowalska, Elżbieta Krajewska-Kułak, Wojciech Miltyk, Elżbieta Skrzydlewska i Sławomir Terlikowski.

Prezydent wręczył Ordery Orła Białego, najwyższe polskie odznaczenia

Prezydent Andrzej Duda w niedzielę w dniu Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja odznaczył Orderem Orła Białego - najwyższym odznaczenie państwowym...

zobacz więcej

„Za zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury i sztuki” Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał Piotr Bożyk, a „za wybitne zasługi dla rozwoju mediów katolickich, za pracę duszpasterską i działalność społeczną” odznaczenie to wręczono ks. Cezaremu Chwilczyńskiemu.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymali także: „za wybitne zasługi w działalności związkowej i społecznej” Barbara Gierula; „za wybitne zasługi na rzecz rozwoju i popularyzowania pszczelarstwa, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej” – Janusz Kasztelewicz; „za wybitne zasługi na rzecz rozwoju służby zdrowia i opieki medycznej, za osiągnięcia w działalności organizacyjnej” – Marcin Kuta; „za wybitne zasługi dla rozwoju edukacji artystycznej, za upowszechnianie i kultywowanie tradycji ludowych oraz kultury regionalnej” – Leszek Mordarski.

Zobacz także: W Poznaniu wręczono odznaczenia państwowe nadane przez prezydenta RP


Odznaczenie to otrzymali ponadto: „za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia, za osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej oraz badawczej” – Jurek Olszewski i Tadeusz Otto; „za wybitne zasługi na rzecz rozwoju oświaty, za działalność społeczną” – Zygmunt Puchalski; „za wybitne zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej” – Jerzy Pustelnik; „za wybitne zasługi dla rozwoju leśnictwa, za osiągnięcia w pracy naukowo-dydaktycznej” – Janusz Sowa; „za wybitne zasługi na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego, za działalność na rzecz społeczności lokalnej” – Ryszard Woś.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Siedmiu osobom przyznano Złoty Krzyż Zasługi, dwóm osobom – Srebrny Krzyż Zasługi, czterem – Brązowy Krzyż Zasługi oraz 6 osobom Medal za Ofiarność i Odwagę. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej