RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Polscy strażacy przybyli z odsieczą na zalane tereny do Niemiec

Polscy strażacy od lat uczestniczą w akcjach ratowniczych na całym świecie (fot. kpt.Piotr Zwarycz/PSP)
Polscy strażacy od lat uczestniczą w akcjach ratowniczych na całym świecie (fot. kpt.Piotr Zwarycz/PSP)

Polski konsul generalny w Kolonii Jakub Wawrzyniak powiedział, że polscy strażacy pomagają w zachodnich Niemczech mieszkańcom miejscowości zniszczonych przez powódź. Tym razem przywieźli na zagrożone tereny ponad 160 osuszaczy do budynków, które są tam szczególnie potrzebne.

Polscy strażacy pomagają w zachodnich Niemczech mieszkańcom miejscowości zniszczonych przez powódź. Przywieźli wydajne osuszacze do oczyszczania zalanych budynków.

Polski konsul generalny w Kolonii Jakub Wawrzyniak przypomniał, że minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii, Herbert Reul zgłosił zapotrzebowanie na taki sprzęt w pierwszych dniach po powodzi. Sam Reul witał polskich strażaków, którzy przyjechali tak szybko, jak tylko mogli. – Nikt nie wyjeżdża na takie akcje dlatego, że musi, ale dlatego, że chce – stwierdził jeden ze strażaków.

W połowie lipca Nadrenię-Palatynat i Nadrenię Północną-Westfalię nawiedziły powodzie, wywołane przez ulewne deszcze. Zginęło co najmniej 175 osób, a straty szacowane są na miliardy euro.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej