RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Wall Street Journal”: Pfizer zarobił miliardy na pandemii

Pfizer bije kolejne rekordy zysków (fot. M.del Mazo/LightRocket/Getty Images)
Pfizer bije kolejne rekordy zysków (fot. M.del Mazo/LightRocket/Getty Images)

Dzięki sprzedaży szczepionki na COVID-19 oraz innych leków dochody firmy Pfizer za drugi kwartał 2021 roku prawie dwukrotnie przebiły prognozy analityków. Sama szczepionka przyniosła amerykańskiemu gigantowi farmaceutycznemu 7,84 mld dolarów – podaje w środę „Wall Street Journal”.

Francja. Niezaszczepieni uczniowie będą uczyć się zdalnie w razie zakażenia w klasie

Od września tylko niezaszczepieni uczniowie liceów i gimnazjów będą uczyć się w trybie zdalnym przez siedem dni w przypadku wykrycia przypadku...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Szczepionka oczywiście stała się najlepiej sprzedającym się lekiem koncernu. 7,84 mld dol. zysków z jego sprzedaży przypadło Pfizerowi już po podzieleniu się dochodem z jego partnerem, niemiecką firmą BioNTech – poinformowała agencja Associated Press. Przychód firmy za drugi kwartał tego roku wyniósł - jak podała w środę firma - 5,56 mld dol. W analogicznym okresie ubiegłego roku było to 3,49 mld dol..

Pfizer prognozuje, że w tym roku jego dochody ze sprzedaży tej szczepionki powinny osiągnąć 33,5 mld dol. przy założeniu, że firma dostarczy na rynek 2,1 mld dawek. Prezes Pfizera Albert Bourla poinformował, że do tej pory firma dostarczyła na rynek miliard szczepionek na COVID-19, ponadto, sprzedaż innych leków wzrosła w tym roku o 10 proc.

Lockdown w Sydney przedłużony o cztery tygodnie

Lockdown w Sydney zostanie przedłużony o kolejne cztery tygodnie – zdecydowały w środę władze australijskiego stanu Nowa Południowa Walia po tym,...

zobacz więcej

Na początku lipca media podały, że Pfizer ma rozmawiać z członkami zespołu ds. pandemii w Białym Domu na temat ewentualnej trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19.

Koncern skrytykowali za to przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia, którzy apelowali, by rządy nie zamawiały dodatkowych dawek szczepionek w czasie, gdy biedniejsze kraje wciąż czekają na dostawy, by zaszczepić swoich obywateli.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej