RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Cyberatak może być powodem wojny”. Biden o relacjach z Rosją

Joe Biden zaznaczył, że możliwości ataków w cyberprzestrzeni są coraz większe (fot. PAP/EPA/Alex Edelman)
Joe Biden zaznaczył, że możliwości ataków w cyberprzestrzeni są coraz większe (fot. PAP/EPA/Alex Edelman)

Jeśli dojdzie do prawdziwej wojny z mocarstwem, będzie to z powodu poważnego cyberataku – ocenił we wtorek prezydent USA Joe Biden podczas przemówienia do przedstawicieli służb wywiadowczych. Dodał, że możliwości ataków w cyberprzestrzeni są coraz większe.

Pandemia okresem złotych żniw dla cyberprzestępców

W ubiegłym roku na terenie Hiszpanii popełniono co najmniej 260 tys. cyberprzestępstw – wynika z szacunków tamtejszej policji. Zdaniem służb w...

zobacz więcej

– Widzieliśmy, jak zagrożenia w cyberprzestrzeni, w tym ataki ransomware są w coraz większym stopniu zdolne do czynienia (...). Nie mogę tego zagwarantować (...), ale myślę, że jeśli dojdzie do wojny, prawdziwej wojny ze strzelaniem, z mocarstwem, będzie to wynik cyberataku o wielkich konsekwencjach – powiedział prezydent podczas przemówienia w Narodowym Centrum Antyterrorystycznym w McLean w Wirginii.

Joe Biden stwierdził, że Rosja ma gospodarkę z „bronią nuklearną, szybami naftowymi i niczym więcej”.

„Joe Biden: Putin jest w prawdziwych kłopotach”


– On ( Władimir Putin – red.) to wie, wie że jest w prawdziwych kłopotach, co czyni go jeszcze bardziej niebezpiecznym w mojej opinii – powiedział Biden. Jak przekazał, podczas wtorkowego codziennego raportu wywiadowczego, służby ostrzegły go o działaniach dezinformacyjnych Rosji, "skupionych na wyborach 2022 r. w USA". – To czyste pogwałcenie naszej suwerenności – powiedział Biden.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej