RAPORT

Tusk kontra Tusk

Autokar z dziećmi zderzył się z ciężarówką. Groźny wypadek na A1

Na miejsce wypadku skierowano dwa śmigłowce LPR (fot. PAP/KPP Radomsko)
Na miejsce wypadku skierowano dwa śmigłowce LPR (fot. PAP/KPP Radomsko)

Jedenaścioro dzieci i dwóch kierowców zostało przewiezionych do szpitali w Kutnie (woj. łódzkie) i Gostyninie (woj. mazowieckie) po wypadku, do którego doszło w środę po południu na autostradzie A1 w powiecie kutnowskim - poinformowała mł. asp. Justyna Cywka z miejscowej policji.

Tir ze świniami wpadł do rowu na S11. Droga jest już odblokowana [GALERIA]

W Sobocie (Wielkopolskie) odblokowano trasę S11 Oborniki - Poznań w kierunku autostrady A2. Przed południem samochód ciężarowy przewożący żywiec...

zobacz więcej

Do wypadku doszło na A1 w miejscowości Niedrzew Drugi w pobliżu MOP Strzelce (Łódzkie). „Nie ma ofiar śmiertelnych” – powiedziała PAP mł. asp. Cywka.

„Na autostradzie w pobliżu Kutna, na pasie w kierunku Łodzi, z nieustalonych dotąd przyczyn kierowca autokaru wjechał w tył ciężarówki” – podała. „Autokarem podróżowały 43 osoby – 39 dzieci, 3 opiekunów i kierowca” – przekazała.

„Do szpitali w Kutnie w województwie łódzkim i Gostyninie w województwie mazowieckim odwieziono 11 dzieci, kierowcę autokaru i kierowcę ciężarówki. Nie ma informacji o tym, aby obrażenia zagrażały życiu któregoś z poszkodowanych. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi” – relacjonowała policjantka.

„W akcji ratunkowej brali udział medycy m.in. karetki pogotowia i dwa śmigłowce oraz strażacy, policjanci i drogowcy” – zaznaczyła.

Powracające z wakacji autobusem dzieci i ich opiekunowie są z okolic Piaseczna (Mazowieckie).

Autostrada A1 w kierunku Łodzi na wysokości MOP Strzelce około godz. 21.00 wciąż była zablokowana. Wyznaczono objazdy. Odblokowano prawy pas jezdni w kierunku Gdańska.

Poinformowano, że na miejsce wypadku podstawiono został drugi autokar.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej