RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mieszkania bez wkładu i kwota wolna. Ważne rozmowy premiera

Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Premier Mateusz Morawiecki odbył w środę serię spotkań z ministrami, których resorty odgrywają największą rolę w przygotowaniach Polskiego Ładu. Wśród omawianych tematów pojawiły się cyfryzacja służby zdrowia, zwiększenie kwoty wolnej od podatku, a także budowa dróg, żłobków i przedszkoli.

MF przedstawiło projekt ustawy podatkowej, element Polskiego Ładu

Ministerstwo Finansów w poniedziałek wieczorem udostępniło projekt przepisów podatkowych Polskiego Ładu. Główne elementy podatkowej części...

zobacz więcej

O spotkaniach premiera z ministrami poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Mueller.

Jak przekazał, z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim szef rządu rozmawiał w środę m.in. o stanie realizacji programu Profilaktyka 40+, zwiększeniu nakładów na służbę zdrowia, weryfikacji jakości świadczeń przez pacjentów oraz cyfryzacji zapisów do lekarzy.

Zobacz także ->  Polski Ład. Zobacz, jak zmieni się Twoja emerytura

Spotkanie z ministrem finansów Tadeuszem Kościńskim dotyczyło z kolei zwiększenia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł oraz podwyższenie progu podatkowego do 120 tys. zł. „Czyli ustawy podatkowej obniżającej podatki dla 18 milionów obywateli” – zaznaczył Mueller.

Szokująca decyzja warszawskiej prokuratury. Chodzi o Trzaskowskiego

W Warszawie zbierane są podpisy na listach poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego. Zgodnie z prawem można to robić dopiero, gdy zostanie...

zobacz więcej

Sprawa Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych o długości 1468 km była z kolei przedmiotem rozmów Mateusza Morawieckiego z Andrzejem Adamczykiem, ministrem infrastruktury.

Zobacz także ->  „Takiej obniżki nie było w historii wolnej Polski”. Buda o podatkach w Polskim Ładzie

Podczas spotkania z Marleną Maląg, szefową resortu rodziny, pracy i polityki społecznej premier dyskutował o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym.

„Czyli o wsparciu dla najmłodszych dzieci, budowie kolejnych żłobków i przedszkoli, bardzo prostej budowie domu do 70m2 oraz wsparciu w zakresie zakupu mieszkania bez wkładu własnego” – przekazał rzecznik rządu.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej