RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pieszy spryskał motocyklistów stojących na czerwonym. Co na to policja? [WIDEO]

Mówił, że zdenerwował go hałas (fot. Shutterstock)
Mówił, że zdenerwował go hałas (fot. Shutterstock)

Grupa motocyklistów zatrzymuje się na skrzyżowaniu na czerwonym świetle. Nie wszyscy czekają, jak należy – niektórzy przejeżdżają przez przejście dla pieszych i szlak rowerowy. Chwilę później jeden z przechodniów podchodzi i psika w motocyklistów gazem. Kilku z nich reaguje: podbiegają do pieszego, kamera rejestruje szarpaninę. Takie wideo pojawiło się w sieci. W związku ze zdarzeniem interweniowała policja.

Sytuacja miała miejsce na rondzie ONZ w Warszawie przed kilkoma dniami (data na nagraniu wideo jest błędna). Jak poinformowała kom. Marta Sulowska, oficer prasowy stołecznej IV Komendy Rejonowej Policji, mundurowi otrzymali zgłoszenie w tej sprawie.

   
– Interweniujący policjanci zastali na miejscu uczestników zdarzenia i ustalili, że doszło do szarpaniny. Obie strony zostały poinformowane, że mogą złożyć zawiadomienie o zdarzeniu, ale zarówno pieszy, jak i motocykliści oświadczyli, że nie chcą skorzystać z tej możliwości. Nie chcieli także skorzystać z pomocy medycznej – powiedziała kom. Sulowska w rozmowie z portalem tvp.info.

Motocyklista wyprzedził radiowóz jadąc ponad 240 km/h

Ponad 240 km/h pędził po autostradzie A1 52-latek na motocyklu Aprilla. Kierowca jechał z taką prędkością, że nie słyszał syren jadących za nim...

zobacz więcej

Mężczyzna, który zaatakował motocyklistów, tłumaczył się, że zdenerwował go nadmierny hałas generowany przez silniki. Nie jest pewne, czy jego zachowanie było zupełnie spontanicznie, ponieważ widać, że przedtem ustawiał na azylu dla pieszych kamerę.

Hałaśliwe rajdy po mieście faktycznie mogą być utrapieniem dla mieszkańców. Ponadto na opublikowanym nagraniu widać inne wykroczenia: kilku motocyklistów przejeżdża przez przejście dla pieszych i przejazd rowerowy, niektórzy mają pozasłaniane tablice rejestracyjne.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Widać także, że jeden z motocyklistów „pali gumę”: kręci zrywając przyczepność i trąc o asfalt dotąd, aż pojawi się dym zawierający m.in. rakotwórcze dioksyny uszkadzające narządy wewnętrzne, takie jak wątroba, płuca, nerki, rdzeń kręgowy czy korę mózgową. Po kilku sekundach w chmurę trucizn wjeżdżają rowerzyści.

Zapytaliśmy kom. Sulowską, czy policjanci stwierdzili, że na nagraniu udokumentowano wykroczenia. Policjantka wyjaśniła, że jej koledzy zajmowali się otrzymanym zgłoszeniem, a nie filmem.

Przeczytaj też: Tożsamość motocyklisty, który potrącił 6-latkę, ustalona. Dzięki internautom

Kilka dni wcześniej w Warszawie pod kołami porsche zginął niepełnosprawny pieszy. Ofiara przechodziła przez jezdnię poza pasami ruchu. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego kierujący w każdym miejscu ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu o widocznej niesprawności ruchowej.Zdaniem stowarzyszenia Miasto Jest Nasze skutki wypadku wskazują na to, że kierowca porsche jechał ze znaczną prędkością. MJN twierdzi, że samochodem kierował „motoryzacyjny patoinfluencer”, który chwali się niebezpieczną jazdą w mediach społecznościowych. Stowarzyszenie skrytykowało policję za brak inicjatywy w śledzeniu osób, które „chwalą się swoimi przestępstwami w sieci”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej