RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strzał przed monopolowym. Pijany chciał się pochwalić bronią

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)
Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

Zarzut dotyczący niemyślnego spowodowania śmierci 45-latka, który zginął w następstwie przypadkowego strzału z kolekcjonerskiej broni czarnoprochowej, usłyszał w środę 36-latek z Pabianic. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policja rozbiła szajkę włamywaczy. To obywatele Rumunii

Policja rozbiła szajkę złodziei, obywateli Rumunii, którzy włamywali się do sklepów z elektroniką w całej Polsce. Kradli najdroższe modele...

zobacz więcej

– Prokuratura Rejonowa w Pabianicach przedstawiła 36-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący niemyślnego spowodowania śmierci 45-latka, który zginął w następstwie przypadkowego strzału, jaki padł z kolekcjonerskiej broni czarnoprochowej podejrzanego. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 – poinformował w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Do zdarzenia doszło na osiedlu Bugaj w Pabianicach, w nocy z poniedziałku na wtorek, przed godziną 1:00. Ustalono, że mężczyźni spotkali się w pobliżu sklepu monopolowego i wspólnie spożywali alkohol.

Postanowił się pochwalić kolekcjonerskim egzemplarzem


– 36-latek postanowił pochwalić się napotkanemu 45-latkowi posiadanym przy sobie kolekcjonerskim egzemplarzem broni czarnoprochowej. Nie chciał jednak dać mu jej do rąk. W pewnym momencie doszło do niekontrolowanego wystrzału. Pocisk spowodował ranę w okolicach klatki piersiowej pokrzywdzonego. Przerażony 36-latek zadzwonił na numer alarmowy. Sam próbował prowadzić reanimację. Mimo przyjazdu karetki pogotowia, postrzelonego mężczyzny nie udało się uratować – zrelacjonował prok. Kopania.

Samolot runął na dom. Zginęły cztery osoby [WIDEO]

Samolot sportowy spadł na dom w obwodzie iwano-frankowskim na zachodzie Ukrainy – poinformowała w środę ukraińska państwowa służba ds. sytuacji...

zobacz więcej

1,5 promila w ogranizmie


Posiadacz broni został zatrzymany. Był nietrzeźwy – stężenie alkoholu w jego organizmie wynosiło około 1,5 promila. Ustalenia śledczych znalazły odzwierciedlenie w analizie zapisów monitoringu i zeznaniach przesłuchanych świadków, zwłaszcza kobiety która była na miejscu i obserwowała zdarzenie.

Według biegłego z zakresu balistyki, do broni załadowany był tylko jeden nabój, który śmiertelnie ranił 45-latka.

Prokurator uznał, że w kontekście zebranych dowodów zasadne jest stwierdzenie, iż będący w stanie nietrzeźwości 36-latek, trzymając w rękach broń, nie dochował wymaganej ostrożności, skutkiem czego jest śmierć pokrzywdzonego. Dało to podstawy do sformułowania zarzutów, dotyczących nieumyślnego spowodowania śmierci.

Po przesłuchaniu podejrzanego podjęte zostaną decyzje co do ewentualnych środków zapobiegawczych.

Zobacz także: Próbował rozjechać pieszych przed kąpieliskiem. Miał pasażerów

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej