RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polityk PO przyznaje: Tusk boi się Morawieckiego. Wie, że to trudny przeciwnik

Tusk nie odnosi się do Marawieckiego w swoim wystąpieniach (fot.  Forum/Adam Chelstowski)
Tusk nie odnosi się do Marawieckiego w swoim wystąpieniach (fot. Forum/Adam Chelstowski)

„Co tu dużo mówić, boimy się Morawieckiego bardziej niż Kaczyńskiego” – mówi w rozmowie z „Super Expressem” ważny polityk PO. Poseł PiS Bartosz Kownacki ocenia, że „Morawiecki jest o wiele lepszą wersją Tuska”.

Polityczne starcie z Donaldem Tuskiem. Prezes PiS stawia na Mateusza Morawieckiego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął kluczową decyzję ws. walki z Platformą Obywatelską pod wodzą Donalda Tuska – twierdzi „Super Express”. Główną...

zobacz więcej

Jak pisze „Super Express” PO sondowała, kto powinien być głównym politycznym wrogiem dla Donalda Tuska : Mateusz Morawiecki czy Jarosław Kaczyński?

„Premier nie kojarzy się tak źle naszym wyborcom, jak Kaczyński. Stąd w każdym przemówieniu Tuska występuje ten „zły Kaczyński”, a odniesień do Morawieckiego w ogóle nie ma. Donald wie, że Morawiecki to trudny przeciwnik, ze sznytem europejskim, znający się na gospodarce. Chcemy unikać obecnego szefa rządu, tylko Kaczyński i Macierewicz budzą największe upiory i mobilizują nasz elektorat – opowiada polityk PO cytowany przez „SE”.

Poseł PiS Bartosz Kownacki ocenia, że „Tusk boi się Morawieckiego, bo w jakimś sensie Morawiecki jest takim Tuskiem, tylko o 20 lat młodszym. Morawiecki ładnie wygląda, spokojnie mówi, dobrze się prezentuje, więc obecny szef rządu jest lepszą wersją Donalda Tuska. I nie dziwię się, że lepsza wersja Tuska jest dziś zagrożeniem dla Tuska” – wskazuje polityk PiSw „SE”.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej