RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wjazd do Niemiec. Będą zmiany

Sytuacja epidemiczna w Niemczech się pogarsza (fot. Thomas Niedermueller/Getty Images)
Sytuacja epidemiczna w Niemczech się pogarsza (fot. Thomas Niedermueller/Getty Images)

Już od niedzieli mają zmienić się zasady przekraczania niemieckiej granicy. Zmiany wejdą w życie znacznie szybciej niż zapowiadano. Dotyczą obowiązkowych badań na obecność koronawirusa niezależnie od tego, z jakiego obszaru i jakim środkiem transportu przybywają podróżni.

Francja. Niezaszczepieni uczniowie będą uczyć się zdalnie w razie zakażenia w klasie

Od września tylko niezaszczepieni uczniowie liceów i gimnazjów będą uczyć się w trybie zdalnym przez siedem dni w przypadku wykrycia przypadku...

zobacz więcej

Jak na razie obowiązkowe badania dotyczą tylko pasażerów linii lotniczych oraz osób wjeżdżających do kraju z obszarów wysokiego ryzyka, które nie zostały w pełni zaszczepione przeciwko koronawirusowi lub wyzdrowiały po chorobie Covid-19.

Premier Bawarii Markus Soeder mówił w telewizji ARD, że „otrzymał zapewnienie od władz w Berlinie, iż zostanie zrobione wszystko co możliwe, aby już od 1 sierpnia wprowadzić jednolite regulacje ws. obowiązkowych testów przy wjeździe do kraju”.

Obowiązek testowania ma dotyczyć wszystkich podróżujących, a nie tylko tych podróżujących samolotami, jak to było do tej pory. – Te regulacje są dość proste. Każdy musi mieć test, czy to wjeżdżając samochodem, pociągiem czy przylatując – mówił Soeder, lecz nie dodał, w jaki sposób ma to się odbywać z osobami zaszczepionymi i ozdrowieńcami.

Jednak minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer mówił gazecie „Bild”, że osoby te będą zwolnione z obowiązkowych testów.

Deutsche Welle opisuje, że rząd planował zaostrzyć przepisy dopiero 11 września.

Liczba zakażeń koronawirusem rośnie w Niemczech od trzech tygodni. RKI poinformował w środę o 2768 nowych zakażeniach koronawirusem. Tydzień temu zarejestrowano 2203 nowe zakażenia.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej