RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Francja. Niezaszczepieni uczniowie będą uczyć się zdalnie w razie zakażenia w klasie

W szkołach podstawowych klasy mają być zamykane po wykryciu już jednego przypadku koronawirusa (fot. Philippe Lissac/Godong/Universal Images Group via Getty Images)
W szkołach podstawowych klasy mają być zamykane po wykryciu już jednego przypadku koronawirusa (fot. Philippe Lissac/Godong/Universal Images Group via Getty Images)

Od września tylko niezaszczepieni uczniowie liceów i gimnazjów będą uczyć się w trybie zdalnym przez siedem dni w przypadku wykrycia przypadku koronawirusa w klasie – poinformował w środę minister edukacji Jean–Michel Blanquer. W stacji France Info zaprezentował część protokołu zdrowotnego, który będzie obowiązywał od nowego roku szkolnego.

Lockdown w Sydney przedłużony o cztery tygodnie

Lockdown w Sydney zostanie przedłużony o kolejne cztery tygodnie – zdecydowały w środę władze australijskiego stanu Nowa Południowa Walia po tym,...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W szkołach podstawowych klasy mają być zamykane po wykryciu już jednego przypadku koronawirusa; na razie nie znane są szczegóły tego rozwiązania.

W minionym semestrze w razie wykrycia zakażenia w grupach w przedszkolach oraz w klasach 1–3 szkół podstawowych odwoływano zajęcia danej grupy lub klasy. Klasom starszym albo odwoływano zajęcia, albo kierowano je na naukę zdalną; decyzja w tej kwestii należała do dyrektora szkoły.

Rząd Francji zdecydowanie zaleca młodzieży w wieku 12–17 lat szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Również w środę minister transportu Jean Djebbari zapowiedział, że według planów rządu wymóg posiadania tzw. paszportu sanitarnego w dalekobieżnym transporcie publicznym (w pociągach wysokiej prędkości TGV oraz w pociągach relacji międzymiastowych) wejdzie w życie między 7 a 10 sierpnia.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Wariant Delta atakuje. CDC zaostrza wytyczne dotyczące noszenia masek

Szefowa amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) Rochelle Walensky poinformowała o zaostrzeniu wytycznych dotyczących noszenia masek...

zobacz więcej

Ustawa w sprawie rozszerzenia obowiązku paszportu sanitarnego w miejscach publicznych, w tym w transporcie, jest obecnie rozpatrywana przez Radę Konstytucyjną – poinformował Djebbari w stacji BFMTV.

„Konieczne będzie okazanie paszportu sanitarnego podczas wyrywkowych kontroli oraz w czasie wejścia do pociągu lub na peron” – oświadczył minister. Zapewnił, że władze „postarają się zrobić to w możliwie najbardziej sprawny i płynny sposób, aby mieć dobrą kontrolę, a jednocześnie nie utrudniać życia podróżnym i nie powodować tworzenia się zbyt długich kolejek”.

Djebbari szacuje, że kontrolowanych będzie około 400 tys. pasażerów dziennie.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej