RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lockdown w Sydney przedłużony o cztery tygodnie

Pomimo surowych restrykcji nie udało się zahamować rozprzestrzeniania koronawirusa (fot. James D. Morgan/Getty Images)
Pomimo surowych restrykcji nie udało się zahamować rozprzestrzeniania koronawirusa (fot. James D. Morgan/Getty Images)

Lockdown w Sydney zostanie przedłużony o kolejne cztery tygodnie – zdecydowały w środę władze australijskiego stanu Nowa Południowa Walia po tym, jak pomimo surowych restrykcji nie udało się zahamować rozprzestrzeniania koronawirusa.

Wariant Delta atakuje. CDC zaostrza wytyczne dotyczące noszenia masek

Szefowa amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) Rochelle Walensky poinformowała o zaostrzeniu wytycznych dotyczących noszenia masek...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Lockdown w Sydney obowiązuje od 26 czerwca, kiedy to stwierdzono w mieście rozprzestrzenianie się wariantu koronawirusa Delta. We wtorek w stanie Nowa Południowa Walia, którego stolicą jest Sydney, zarejestrowano 177 nowych przypadków zakażeń. W związku z COVID-19 tego dnia zmarła 90–letnia kobieta.

Reuters poinformował, że co najmniej 46 z nowo odnotowanych infekcji dotyczyło osób aktywnych społecznie, co zwiększa prawdopodobieństwo transmisji. „Jestem tak samo zdenerwowana i sfrustrowana jak wszyscy, że liczby zakażeń nie utrzymują się na takim poziomie, na jakim byśmy chcieli, ale taka jest rzeczywistość” – powiedziała premier stanu Gladys Berejiklian podczas środowej konferencji prasowej. Jak dodała, jedna ceremonia pogrzebowa, w której wzięło udział 50 osób – łamiąc tym samym regulacje epidemiczne – spowodowała 45 infekcji.

Berejiklian poinformowała również, że do najbardziej dotkniętych dzielnic Sydney zostaną przekazane dawki szczepionki Pfizer z regionów ze stosunkowo niską liczbą zakażeń. Przeznaczone będą dla studentów.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Obecny lockdown w Sydney jest jednym z najdłużej trwających w kraju od początku pandemii i może wywołać – zdaniem ekonomistów – drugą recesję gospodarki narodowej w ciągu ostatnich dwóch lat.

Australia jest uważana za kraj stosunkowo dobrze radzący sobie z pandemią koronawirusa – od jej początku odnotowano nieco ponad 33 200 infekcji, w tym 921 zgonów – jednak szybko rozprzestrzeniający się wariant Delta i nieskuteczny zasięg kampanii szczepień pogarszają sytuację.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej