RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziś losowanie nagród w loterii szczepionkowej

Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID–19 (fot. Shutterstock/fizkes, zdjęcie ilustracyjne)
Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID–19 (fot. Shutterstock/fizkes, zdjęcie ilustracyjne)

Pięć razy po 50 000 zł i 60 hulajnóg elektrycznych jest do wygrania w środę, w ramach trzeciego losowania nagród w loterii szczepionkowej organizowanej przez Totalizator Sportowy. Do wtorku wartość rozlosowanych nagród przekroczyła 3 mln zł.

Dr Jursa–Kulesza: „Długi COVID” nie grozi osobom zaszczepionym

„Długi COVID” to jeden z bardzo ważnych aspektów, które powinniśmy brać pod uwagę, decydując się na szczepienie. Osobom zaszczepionym on nie grozi...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Szansę wygrania w trzecim tygodniowym losowaniu będą miały osoby, które zarejestrowały się do wzięcia udziału w loterii między 19 a 25 lipca. Każdy z zarejestrowanych w sumie na szansę wygrać cztery razy – nagroda natychmiastowa, tygodniowa, miesięczna i główna.

Totalizator Sportowy informował we wtorek, że do Loterii Narodowego Programu Szczepień zarejestrowało się 3,2 mln osób, czyli o ponad 370 tys. więcej niż w ubiegłym tygodniu. Wartość rozlosowanych dotychczas nagród przekroczyła 3 mln zł, z czego blisko 1,7 mln zł to były nagrody natychmiastowe.

W ramach tygodniowego losowania będzie można wygrać pięć razy po 50 tys. zł i 60 hulajnóg elektrycznych.

W ramach nagród natychmiastowych, przez cały czas trwania loterii każda co 500. osoba biorąca w niej udział może wygrać 200 zł (39 000 x 200 zł). Z kolei co 2000. grający może wygrać 500 zł (13 000 x 500 zł). Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi 52 000 sztuk.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Czy 60 proc.ciężkich zachorowań na COVID-19 dotyka zaszczepionych? Kolejny fake news

Według izraelskiego ministerstwa zdrowia, szczepionki chronią w 91 proc. przed poważnymi przypadkami COVID-19. Z kolei, polski resort zdrowia...

zobacz więcej

Jeśli chodzi o losowania miesięczne, pierwsze zaplanowano na 4 sierpnia, kolejne na 8 września, a trzecie na 6 października. W ramach tych losowań, co miesiąc można wygrać 2 x 100 000 zł (pula – 600 000 zł) oraz dwa samochody toyota corolla (łącznie sześć sztuk).

Losowanie finałowe odbędzie się 6 października, do wygrania będą dwie nagrody po 1 000 000 złotych każda, a także dwa samochody toyota C–HR.

Wszystkie nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień są zwolnione od podatku dochodowego, czyli zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, a nawet 1 mln zł).

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID–19. Mogą w niej uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciw COVID–19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września br. Rejestrować można się przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej