RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje znany aktor Jan Pęczek

Dwa miesiące temu odeszła jego małżonka (fot. TVP)
Dwa miesiące temu odeszła jego małżonka (fot. TVP)

Nie żyje aktor Jan Pęczek, znany m.in. z serialu TVP „Barwy Szczęścia”. Miał 71 lat. Zmarł po długiej i nieuleczalnej chorobie. O śmierci aktora poinformował Maciej Englert na stronie Teatru Współczesnego w Warszawie.

Nie żyje popularny aktor Leszek Benke. Znany ze „Spotkania z Balladą”

Nie żyje popularny aktor filmowy i teatralny Leszek Benke, znany m.in. z programu „Spotkanie z Balladą”. Zmarł w swojej leśniczówce w Woli...

zobacz więcej

Jak przekazał Maciej Englert, Jan Pęczek zmarł we wtorek 27 lipca po długiej chorobie.

„Był osobą spolegliwą, w prawdziwym znaczeniu tego słowa, można było na nim polegać i jednocześnie ufać, zarówno jako człowiekowi jak i artyście. Skromny, lojalny i ciepły, mimo swojej hardej i dumnej »góralskiej duszy«” – czytamy w pożegnalnym wpisie.

„Zaangażowałem go w stanie wojennym. Działał aktywnie w opozycji i uciekając z jakiegoś „kotła”, złamał pechowo nogę w kostce, która nie bardzo się chciała zrosnąć, ale rwał się do grania, choć każdy krok sprawiał mu ból, mało kto o tym wiedział, nie rozczulał się nad sobą. Podobnie jak w ostatnich miesiącach zmagań z, jak się okazało nieuleczalną chorobą, potem z niespodziewaną śmiercią żony, jego siła budziła najwyższy podziw i szacunek. Trudno przyjąć wiadomość o śmierci Przyjaciela, nawet jeśli była spodziewana i była wybawieniem, a Jasiek nie miał wrogów” – pisze Englert.

Jan Pęczek od lat związany był z Teatrem Współczesnym. Był nie tylko aktorem, ale też opracowywał choreografię w wielu przedstawieniach m. in. w „Mistrzu i Małgorzacie”, „Martwych duszach”, „Wniebowstąpieniu”, „To idzie młodość”.

Aktora znaliśmy też z produkcji Telewizji Polskiej „Barwy Szczęścia”, gdzie Pęczek wcielił się w rolę Zenona Grzelaka. Wystąpił także w „Na dobre i na złe”, „Samo życie”.

Dwa miesiące temu zmarła żona artysty Jadwiga Bargielowska-Pęczek.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej