RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nie żyje znany aktor Jan Pęczek

Dwa miesiące temu odeszła jego małżonka (fot. TVP)
Dwa miesiące temu odeszła jego małżonka (fot. TVP)

Najnowsze

Popularne

Nie żyje aktor Jan Pęczek, znany m.in. z serialu TVP „Barwy Szczęścia”. Miał 71 lat. Zmarł po długiej i nieuleczalnej chorobie. O śmierci aktora poinformował Maciej Englert na stronie Teatru Współczesnego w Warszawie.

Nie żyje popularny aktor Leszek Benke. Znany ze „Spotkania z Balladą”

Nie żyje popularny aktor filmowy i teatralny Leszek Benke, znany m.in. z programu „Spotkanie z Balladą”. Zmarł w swojej leśniczówce w Woli...

zobacz więcej

Jak przekazał Maciej Englert, Jan Pęczek zmarł we wtorek 27 lipca po długiej chorobie.

„Był osobą spolegliwą, w prawdziwym znaczeniu tego słowa, można było na nim polegać i jednocześnie ufać, zarówno jako człowiekowi jak i artyście. Skromny, lojalny i ciepły, mimo swojej hardej i dumnej »góralskiej duszy«” – czytamy w pożegnalnym wpisie.

„Zaangażowałem go w stanie wojennym. Działał aktywnie w opozycji i uciekając z jakiegoś „kotła”, złamał pechowo nogę w kostce, która nie bardzo się chciała zrosnąć, ale rwał się do grania, choć każdy krok sprawiał mu ból, mało kto o tym wiedział, nie rozczulał się nad sobą. Podobnie jak w ostatnich miesiącach zmagań z, jak się okazało nieuleczalną chorobą, potem z niespodziewaną śmiercią żony, jego siła budziła najwyższy podziw i szacunek. Trudno przyjąć wiadomość o śmierci Przyjaciela, nawet jeśli była spodziewana i była wybawieniem, a Jasiek nie miał wrogów” – pisze Englert.

Jan Pęczek od lat związany był z Teatrem Współczesnym. Był nie tylko aktorem, ale też opracowywał choreografię w wielu przedstawieniach m. in. w „Mistrzu i Małgorzacie”, „Martwych duszach”, „Wniebowstąpieniu”, „To idzie młodość”.

Aktora znaliśmy też z produkcji Telewizji Polskiej „Barwy Szczęścia”, gdzie Pęczek wcielił się w rolę Zenona Grzelaka. Wystąpił także w „Na dobre i na złe”, „Samo życie”.

Dwa miesiące temu zmarła żona artysty Jadwiga Bargielowska-Pęczek.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej