RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wyciek kwasu w fabryce. Dwie osoby nie żyją

Czujniki skażenia powietrza nie wykazały zagrożenia dla społeczności miasta (fot.  Shutterstock Photo Spirit, zdjęcie ilustracyjne)
Czujniki skażenia powietrza nie wykazały zagrożenia dla społeczności miasta (fot. Shutterstock Photo Spirit, zdjęcie ilustracyjne)

Dwie osoby nie żyją, a cztery doznały poparzeń na skutek wycieku kwasu octowego w zakładach chemicznych w mieście La Porte w amerykańskim stanie Teksas – poinformował we wtorek wieczorem czasu miejscowego rzecznik firmy.

Panika w firmie kurierskiej. Z paczki wylał się kwas, poparzył pracowników

Tragiczny wypadek w firmie kurierskiej w Nowym Sączu. Dwóch pracowników z obrażeniami ciała trafiło do szpitala po tym, jak w piątek w sortowni...

zobacz więcej

Do wycieku doszło we wtorek wieczorem ok. godz. 19.35 (2.35 w środę czasu polskiego) w zakładach Lyondell Basell. Na miejsce wezwano służby ratunkowe.

Ranni zostali przetransportowani do szpitala.

Czujniki skażenia powietrza po incydencie nie wykazały żadnego zagrożenia dla społeczności miasta – poinformował rzecznik Lyondell Basell, Chevalier Gray.

Sędzia okręgowa hrabstwa Harris Line Hidalgo, w którym znajdują się zakłady chemiczne, napisała na Twitterze, że „jest załamana informacją o dwóch ofiarach w zakładzie Lyondell Basell w La Porte”. Podkreśliła, że „hrabstwo i służby pierwszego reagowania wspierają pozostałych dotkniętych incydentem pracowników i upewniają się, że sytuacja jest opanowana”.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej