RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Naruszenie suwerenności”. Joe Biden oskarża Rosję

Prezydent USA Joe Biden oskarża Rosję o rozsiewanie fake newsów (fot. PAP/EPA/Alex Edelman / POOL)
Prezydent USA Joe Biden oskarża Rosję o rozsiewanie fake newsów (fot. PAP/EPA/Alex Edelman / POOL)

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oskarżył Rosję o próbę ingerencji w wybory do Kongresu zaplanowane na rok 2022. Według amerykańskiego przywódcy, który spotkał się z szefem wywiadu, rosyjskie działania polegają głównie na rozsiewaniu fałszywych informacji, co ma wpłynąć na wyniki nadchodzących wyborów.

Prezydent Biden zdradził co dalej z misją wojsk USA w Iraku

Prezydent USA Joe Biden zapowiedział w poniedziałek, że wojska USA w Iraku będą pełnić doradczą i szkoleniową rolę, a ich bojowa rola dobiegnie...

zobacz więcej

– To naruszenie naszej suwerenności. Władimir Putin ma poważny problem, bowiem jego gospodarka oparta jest jedynie o broń nuklearną. On sam zdaje sobie sprawę z tego, że ma kłopoty co czyni go jeszcze bardziej niebezpiecznym – powiedział prezydent Joe Biden.

Wyraził również zaniepokojenie narastającą falą cyberataków, które dotykają zarówno urzędy jak i prywatne firmy. Według amerykańskiego przywódcy kolejny konflikt zbrojny może być wywołany właśnie naruszeniami w cyberprzestrzeni.

Jesienią przyszłego roku w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory do Izby Reprezentantów. Wybieranych będzie również połowa nowych senatorów.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej