RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje legendarny perkusista. Miał 46 lat

Joey Jordison był jednym z najlepszych amerykańskich perkusistów metalowych (fot. PAP/EPA/STEVE C. MITCHELL)
Joey Jordison był jednym z najlepszych amerykańskich perkusistów metalowych (fot. PAP/EPA/STEVE C. MITCHELL)

W wieku 46 lat zmarł Joey Jordison, najlepiej znany jako były perkusista amerykańskiego zespołu metalowego Slipknot. O jego śmierci poinformowała rodzina.

Nie żyje wybitna śpiewaczka. Prof. Elżbieta Stengert miała 63 lata

W wieku 63 lat zmarła prof. Elżbieta Stengert, wieloletnia solistka Teatru Wielkiego. Wybitna śpiewaczka wykładała na Akademii Muzycznej w Poznaniu.

zobacz więcej

„Z żalem zawiadamiamy, że Joey Jordison, utalentowany perkusista, muzyk i artysta zmarł w trakcie snu 26 lipca 2021 roku. Joey miał 46 lat. Jego śmierć pozostawiła pustkę w naszych sercach i napełniła nas nieopisanym smutkiem. Ci, którzy znali Joeya, rozumieli jego błyskotliwość, uprzejmą osobowość i wielkie serce, a także wielką miłość dla rodziny i muzyki” – napisali jego bliscy w oświadczeniu.

Joey Jordison był jednym z założycieli metalowego zespołu Slipknot. Nagrał z nim cztery albumy i rozstał się z grupą w 2013 roku. Ponadto działał w zespołach Murderdolls, Vimic, Scar The Martyr i Sinsaenum. Zastąpił również na perkusji Larsa Ulricha z zespołu Metallica podczas jednego z festiwali.

Również 26 lipca zmarł Mike Howe, wieloletni wokalista amerykańskiego zespołu thrash metalowego Metal Church. Miał 55 lat.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej