RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Kto amerykańskim ambasadorem przy UE? Biały Dom wskazał kandydata

74-letni Mark Gitenstein jest współpracownikiem prezydenta Joe Bidena (fot. US Department of State)
74-letni Mark Gitenstein jest współpracownikiem prezydenta Joe Bidena (fot. US Department of State)

Biały Dom ogłosił nominację Marka Gitensteina jako kandydata na ambasadora USA przy Unii Europejskiej. W przeszłości pełnił on funkcję ambasadora w Rumunii.

Niepokoje w Tunezji. Sekretarz stanu USA apeluje

Sekretarz stanu USA Antony Blinken w rozmowie telefonicznej z prezydentem Tunezji Kaisem Saiedem zachęcił go „do przestrzegania zasad demokracji i...

zobacz więcej

Jak podał w komunikacie Biały Dom, Gitenstein, prawnik, były doradca prezydenta Joe Bidena, jest obecnie partnerem w firmie prawniczej Mayer Brown, lecz „spędził większość ostatniej dekady pracując nad projektami w Europie Środkowej i Wschodniej”, współpracując między innymi z organizacjami pozarządowymi.

Funkcję ambasadora USA w Bukareszcie pełnił w latach 2009-2012, skupiając się w swojej pracy na „zwalczaniu korupcji i ochronie instytucji demokratycznych”.

Obok nowego szefa placówki w Brukseli, Biały Dom ogłosił również kandydatów na szefów misji w Hiszpanii, Mozambiku, Republiki Środkowoafrykańskiej i przedstawiciela USA przy Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA). Są to odpowiednio: była ambasador w Urugwaju Julissa Reynoso Pantaleon, zawodowi dyplomaci Peter Vrooman i Patricia Mahoney oraz była przedstawicielka USA przy MAEA Laura Holgate.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej