RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nadchodzi ciepła noc, ale nie spokojna. IMGW ostrzega przed gradem

Porywy wiatru wciąż silne do 80 km/h (fot. Shutterstock)
Porywy wiatru wciąż silne do 80 km/h (fot. Shutterstock)

– Przed nami kolejna ciepła noc, ale z burzami, szczególnie we wschodniej części kraju – powiedział we wtorek synoptyk IMGW Jakub Gawron.

Środek przeciwbólowy z jadu ptasznika? Pomoc dzięki milionom lat ewolucji

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davies pracują nad nowym typem środka przeciwbólowego, opartego na jadzie ptasznika. Badania to część...

zobacz więcej

Wg synoptyka w nocy z wtorku na środę, szczególnie w jej pierwszej części, sen zakłócić mogą burze, głównie we wschodnim regionie kraju. – Opady już troszkę osłabną, do ok. 20 mm, porywy wiatru wciąż silne do 80 km/h, a miejscami w trakcie burz może także pojawiać się grad – powiedział Gawron.

Na pozostałym obszarze kraju – przelotne opady deszczu, może także zagrzmieć, jednak będą to jedynie niewielkie burze.

IMGW ostrzega przed mgłami


W drugiej połowie nocy pojawią się mgły, a widoczność spadnie do 300 m.

– Czeka nas kolejna ciepła noc – zapowiedział synoptyk. Temperatura minimalna w nocy będzie między 16 st. C na północnym zachodzie do 20 na południowym wschodzie. W obszarach podgórskich nieco chłodniej – ok. 14 st. C.

W środę rano początkowo zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. – Później, w ciągu dnia, będzie miejscami wzrastać do dużego, a wraz ze wzrostem zachmurzenia pojawią się przelotne opady deszczu i burze – dodał. – Jutrzejsze burze mogą być znów gwałtowne – zaznaczył. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej