RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Komornik przed sądem. 69-latek miał molestować i gwałcić dłużniczki

Akt oskarżenia przeciwko 69-latkowi obejmuje przestępstwa o charakterze seksualnym (fot. Shutterstock)
Akt oskarżenia przeciwko 69-latkowi obejmuje przestępstwa o charakterze seksualnym (fot. Shutterstock)

Komornik Hans K., oskarżony o molestowanie seksualne oraz gwałcenie dłużniczek, stanął we wtorek przed sądem w Roermond na południu Holandii. Według dziennika „De Telegraaf” poszkodowanych ma być jedenaście kobiet.

Sprawa „długu” 11-letniej Zuzi: komornik zawieszony

Komornik został zawieszony w czynnościach – poinformował wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, odnosząc się do sprawy 11-letniej Zuzi....

zobacz więcej

Akt oskarżenia przeciwko 69-latkowi obejmuje przestępstwa o charakterze seksualnym. Pracujący jako komornik Hans K. miał wielokrotnie wykorzystywać swoją pozycję do molestowania seksualnego swoich klientek. Prokuratura zarzuca mu także trzy gwałty.

Oskarżony tłumaczył podczas rozprawy, że nie uprawiał seksu z klientkami w godzinach pracy, tylko w czasie przerwy na lunch.

Dziennik „De Telegraaf” informuje, że „kobiety czuły się zastraszane, komornik czynił im niedwuznaczne propozycje”. – Wszyscy boją się komornika – powiedziała śledczym jedna z poszkodowanych kobiet.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Hans K. twierdzi, że żadna z kobiet wcześniej się na niego nie skarżyła. – Im się to podobało – mówił w sądzie 69-letni oskarżony.

Prokuratura domaga się dla komornika sześciu lat pozbawienia wolności.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej