RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Odnalazł się Mireczek. Przez Odrę gad mógł przedostać się do Polski

Mireczek jest cały i zdrowy (fot. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne)
Mireczek jest cały i zdrowy (fot. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne)

Czeska policja poinformowała we wtorek, że krokodyl Mireczek, którego od poniedziałku poszukiwały służby porządkowe, odnalazł się piwnicy domu hodowcy. Zwierzę uciekło w sobotę i pojawiły się obawy, że przez Odrę może przedostać się do Polski.

Szokujące odkrycie. W rzece pływał potężny pyton

Strażacy z czeskiego Cieszyna wyłowili z rzeki martwego pytona. Jak poinformowały media, zwierzę ważyło aż 50 kilogramów i miało sześć metrów...

zobacz więcej

Hodowca metrowego gada z położonej w pobliżu granicy z Polską Ostrawy przez dwa dni nie poinformował o stracie zwierzęcia. Gada zaczęto szukać w poniedziałek. Zaangażowano do tego około 20 policjantów oraz 10 strażników miejskich. Okolicznych mieszkańców poinstruowano, że sami nie powinni starać się zatrzymać Mireczka.

Nie wiadomo, dlaczego hodowca krokodyla trzymał zwierzę na podwórku domku jednorodzinnego. Mireczek miał czip i dokumenty przedstawiciela zagrożonego gatunku.

Rzeczniczka lokalnej policji Eva Michalikova poinformowała, że zwierzę jest w dobrym stanie, a okoliczności jego hodowli będą wyjaśniać policjanci i służby weterynaryjne.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej