RAPORT

Pogarda

Strona internetowa telewizji Biełsat uznana za ekstremistyczną

Białoruski sąd w Homlu uznał za ekstremistyczną stronę internetową telewizji Biełsat  (fot. TT)
Białoruski sąd w Homlu uznał za ekstremistyczną stronę internetową telewizji Biełsat (fot. TT)

Najnowsze

Popularne

Białoruski sąd w Homlu uznał za ekstremistyczną stronę internetową telewizji Biełsat oraz jej kanały w mediach społecznościowych. Podstawą stały się materiały z kontroli milicyjnego Głównego Departamentu do spraw Walki z Przestępczością Zorganizowana i Korupcją.

Zatrzymania w studiu nagraniowym na Białorusi. Korzystała z niego TV Biełsat

Do studia na Białorusi, w którym miało się odbyć nagranie jednego z programów telewizji Biełsat, weszli funkcjonariusze i zatrzymali oni...

zobacz więcej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Białorusi poinformowało, że za rozpowszechnianie informacji z ekstremistycznych źródeł, czyli przekazywanych również przez Biełsat, grozi odpowiedzialność administracyjna, czyli kara grzywny lub aresztu.

Dziennikarze telewizji Biełsat byli wcześniej jednymi z najczęściej zatrzymywanych przez białoruskie służby. Dwie dziennikarki Kaciaryna Andrejewa i Daria Czulcowa, które relacjonowały powyborcze protesty opozycji, zostały skazane na 2 lata kolonii karnej. Kilka dni temu areszt opuściło dwoje innych dziennikarzy Biełsatu – Anna Halota i Ihar Ilijasz.

Telewizja Biełsat od 2007 roku nadaje z Warszawy na Białoruś niezależne serwisy informayjne oraz propaguje język białoruski, historię i kulturę

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Rozgłośnia Radio Swaboda zwraca uwagę, że na Białorusi już kilkadziesiąt portali informacyjnych i sieci społecznościowych uznano za ekstremistyczne.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej