RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Campus Polska Trzaskowskiego tylko dla zaszczepionych przeciw COVID-19

Campus organizuje Ruch Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)
Campus organizuje Ruch Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

W Campusie Polska Przyszłości, który na przełomie sierpnia i września organizuje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, będą mogły wziąć udział tylko osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 – poinformowano na facebookowym profilu Campusu.

Niemieckie rozmowy Rafała Trzaskowskiego. Media podają nowe fakty

Dwa tygodnie przed ogłoszeniem powstania Campusu Polska Przyszłości Rafał Trzaskowski spotkał się online z politykami niemieckiej chadecji, a także...

zobacz więcej

Campus Polska Przyszłości to tygodniowe wydarzenie, które odbędzie na terenie Kortowa, miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Młodzi ludzie, którzy wezmą w nim udział, mają dyskutować o najważniejszych sprawach dla swego pokolenia, w tym polityce klimatycznej czy edukacji. Zaplanowano także spotkania z ludźmi sportu, kultury, nauki.

We wtorek organizatorzy wydarzenia poinformowali, że udział w nim będą mogły wziąć tylko osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19. „Po długich rozmowach i konsultacjach z ekspertami podjęliśmy ważną decyzję. Wzorem regulacji obowiązujących w wielu europejskich krajach postanowiliśmy, że w Campusie Polska będą mogły wziąć udział tylko osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 lub ozdrowieńcy, którzy nie kwalifikują się jeszcze na szczepienia. Zależy nam bowiem na tym, aby uczestnictwo w Campusie było dla Was i Waszych bliskich bezpieczne, abyście nie stresowali się zagrożeniem i czuli się swobodnie” – podkreślili organizatorzy.

Wyjaśnienia organizatora


Jak dodali, powód jest jasny. „Zagrożenie czwartą falą koronawirusa, powrotu obostrzeń i ograniczeń wciąż jest realne. COVID-19 w kolejnych mutacjach nadal zbiera swoje żniwo w wielu krajach - potwierdzają to eksperci, widzimy i słyszymy o tym w mediach. Eksperci są również zgodni, że najskuteczniejszą metodą zabezpieczenia się przed wirusem, a szczególnie przed jego ciężkim przebiegiem, są właśnie szczepienia” – napisano na profilu Campusu na Facebooku.

Według organizatorów 84 proc. uczestniczek i uczestników wydarzenia jest już zaszczepionych. „Niektórzy z Was jeszcze czekają na drugą dawkę, a inni deklarują zaszczepienie się do momentu startu Campusu. Bardzo Wam dziękujemy za Waszą odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych” – zaznaczyli organizatorzy.

Tarczyński o „finansowaniu przez Niemców Trzaskowskiego”. „Wszyscy to wiedzą”

Wszyscy mają świadomość, co ma na celu finansowanie przez Niemców działań Rafała Trzaskowskiego – powiedział w programie „#Jedziemy” w TVP Info...

zobacz więcej

Kogo zaproszono?
Campus organizuje Ruch Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego. Gośćmi Campusu mają być m.in. żołnierz AK, uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, ale też goście z zagranicy – liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska i burmistrz Budapesztu Gergely Karácsony. Nie wykluczone, że weźmie w nim udział lider PO Donald Tusk.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli też okazję spotkać tam m.in. reżysera Jana Komasę, pisarza Jakuba Żulczyka, dziennikarza Cezarego Łazarewicza oraz wysłuchać koncertów: Brodki, Natalii Przybysz, Organka i Krzysztofa Zalewskiego.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej