RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Projekt zmian w ustawie o RTV. Jest decyzja komisji ws. wniosków opozycji

Sejmowa komisja kultury i środków przekazu debatowała nad projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji (fot. PAP/Marcin Obara)
Sejmowa komisja kultury i środków przekazu debatowała nad projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji (fot. PAP/Marcin Obara)

Sejmowa komisja kultury i środków przekazu nie zgodziła się we wtorek na wnioski opozycji o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu zmian w ustawie o radiofonii i telewizji, autorstwa posłów PiS.

Lichocka o ustawie medialnej: Spór między interesami wielkiej korporacji, a polskim państwem

Jest luka w prawie, która pozwala drwić z państwa, że można założyć firmę słup w Amsterdamie na lotnisku, nawet nie zatrudniając pracownika i...

zobacz więcej

Sejmowa komisja kultury i środków przekazu debatowała we wtorek nad projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, autorstwa posłów PiS.

Wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu zgłosili Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica), Jarosław Rzepa (KP-PSL) oraz Mirosław Suchoń (Polska 2050). Za odrzuceniem projektu opowiedziała się także Iwona Śledzińska-Katarasińska (KO).

W głosowaniu wzięło udział 29 posłów, 12 poparło wniosek o odrzucenie, 16 było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu. Komisja odrzuciła też wniosek Urszuli Augustyn (KO) o przeprowadzenie debaty publicznej. Za taką debatą było 12 posłów, przeciw 16, 1 wstrzymał się od głosu.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej