RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Tokio 2020: Kowalczuk przegrała walkę o brązowy medal

Aleksandra Kowalczuk (fot. Getty Images)
Aleksandra Kowalczuk (fot. Getty Images)

Aleksandra Kowalczuk przegrała z Brytyjką Biancą Walkden 3:7 walkę o brązowy medal olimpijski w kategorii 67 kg w taekwondo. 24-letnia Polka zostanie sklasyfikowana na piątym miejscu.

Pojedynek lepiej rozpoczęła rywalka, która objęła prowadzenie 2:0. Potem Polka zaczęła gonić i pierwsza runda zakończyła się wynikiem 4:2. W drugiej obie zawodniczki nie chciały wyjść z inicjatywą, ale Kowalczuk udało się trafić raz za jeden punkt, dzięki czemu było 4:3. W decydującej odsłonie zdecydowanie lepsza była Walkden, która zdobyła jeszcze trzy punkty.

Kowalczuk w ćwierćfinale przegrała z Milicą Mandić 4:11, ale Serbka awansowała do finału, co stworzyło Polce możliwości kontynuowania zmagań w repesażu. W nim wygrała z Kenijką Faith Ogallo 15:7 i dostała szasnę walki o brąz. Wcześniej Kowalczuk pokonała Australijkę Rebę Stewart 7:2.

Walkden jest znacznie bardziej utytułowaną zawodniczką, ale kiedyś startowała w wyższej wadze 73 kg i w niej była trzykrotną mistrzynią świata. Z kolei pięć lat temu w Rio de Janeiro wywalczyła brąz igrzysk w wadze 67 kg.

Przed wyjazdem do Tokio Polka przeżywała nerwowe chwile, bo jeden z testów na koronawirusa dał wynik pozytywny. Jednak powtórne badania wykluczyły, że może być zakażona. Podopieczna trenera Waldemara Łakomego dotarła do Japonii z drobnym opóźnieniem, ale mogła wystartować w igrzyskach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej