RAPORT

Wojna na Ukrainie

Sprawa Radosława G. Badania krwi potwierdzają obecność narkotyków

Kolejne okoliczności sprawy Radosława G. (fot. Shutterstock/DarSzach; Twitter)
Kolejne okoliczności sprawy Radosława G. (fot. Shutterstock/DarSzach; Twitter)

Badania potwierdziły obecność narkotyków we krwi dziennikarza oko.press Radosława G. – dowiedział się nieoficjalnie portal tvp.info. Mężczyzna próbował po pijanemu prowadzić samochód, później szarpał się z policjantami. Usłyszał już zarzuty.

Kolejne ustalenia ws. Radosława G. Dlaczego od razu nie zbadano mu krwi?

Radosław G. z Oko.press usłyszał zarzuty po tym, jak pijany próbował prowadzić samochód. Mężczyzna zaatakował policjantów i nie pozwalał się zbadać...

zobacz więcej

W sobotę nad ranem na warszawskim Żoliborzu doszło do incydentu z pracownikiem Oko.press Radosławem G.

Mężczyzna, który przyznał funkcjonariuszom, że jest po alkoholu, chwilę później wsiadł za kierownicę samochodu i próbował odjechać. Gdy mundurowi mu przeszkodzili, zaatakował ich. G. miał wyzywać policjantów, używając słów wulgarnych i wymachując rękami, krzycząc „ty ch**u jeb**y” i grożąc „zaj***e was ty ku**o jeb**a”. Gdy policjanci próbowali zbadać go alkomatem, pluł i odmawiał badania. Pytany o swoje dane osobowe podawał fałszywe.

Agresor został zatrzymany i przewieziony na komendę. Jak wynika z informacji portalu tvp.info G. usłyszał dwa zarzuty: znieważenia policjanta oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Śledczy czekali na wyniki badań krwi pod kątem obecności alkoholu i narkotyków. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić wiadomo już, że w krwi Radosława G. wykryto obecność narkotyków.

Prokurator zastosował już wobec mężczyzny dozór policyjny – dwa razy w tygodniu. Po postawieniu zarzutów został wypuszczony. Zostanie prawdopodobnie oskarżony również o wykroczenie odmowy poddania się legitymowaniu i podawanie fałszywych danych.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej