RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Straż Graniczna udaremniła przemyt kokainy o wartości ponad 1 mln zł

Pojazd skierowano do szczegółowej kontroli (fot. Podlaska Straż Graniczna)
Pojazd skierowano do szczegółowej kontroli (fot. Podlaska Straż Graniczna)

Przemyt blisko 3,5 kg kokainy udaremnili w Suwałkach funkcjonariusze podlaskiej Straży Granicznej. Wartość narkotyków oceniono na ponad 1 mln zł, były ukryte w skrytce auta osobowego.

Gruzin poszukiwany przez Interpol zatrzymany w Częstochowie

Policjanci drogówki zatrzymali w Częstochowie 25–letniego obywatela Gruzji, poszukiwanego czerwoną notą Interpolu w związku z kradzieżą...

zobacz więcej

W sprawie zatrzymano też przewożącego narkotyki, 40–letniego obywatela Litwy – poinformowała we wtorek rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jak podała, funkcjonariusze pełniący służbę w Suwałkach skontrolowali osobowego citroena. „Podczas przeprowadzanych czynności w pojeździe ujawniono dwa pakunki z białą substancją w postaci proszku. Użyty narkotester wykazał, że jest to kokaina. Pojazd skierowano do szczegółowej kontroli, w trakcie której ujawniono skrytkę konstrukcyjną, a w niej ukryte narkotyki” – poinformowała.

Przewożący narkotyki został zatrzymany i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej