RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ambasada Kuby w Paryżu obrzucona koktajlami Mołotowa

Budynek został zaatakowany koktajlami Mołotowa (fot. Twitter/Cancillería de Cuba)
Budynek został zaatakowany koktajlami Mołotowa (fot. Twitter/Cancillería de Cuba)

Ambasada Kuby w Paryżu poinformowała we wtorek, że jej budynek został zaatakowany koktajlami Mołotowa. Ambasada opublikowała na swoim oficjalnym koncie na Twitterze zdjęcia zniszczeń w budynku i potępiła atak. Placówka nie podała, kto według niej mógł być zań odpowiedzialny.

Niepokoje w Tunezji. Sekretarz stanu USA apeluje

Sekretarz stanu USA Antony Blinken w rozmowie telefonicznej z prezydentem Tunezji Kaisem Saiedem zachęcił go „do przestrzegania zasad demokracji i...

zobacz więcej

Ambasada sprecyzowała, że nikt z jej personelu dyplomatycznego nie został ranny podczas ataku dokonanego w nocy z poniedziałku na wtorek, choć wyrządzono znaczne szkody – poinformowała Agencja Reutera.

Jak podaje agencja AP, około północy w stronę budynku ambasady poleciały trzy koktajle Mołotowa, w tym dwa uderzyły w siedzibę placówki i spowodowały pożar. Kubańscy dyplomaci ugasili płomienie, gdy na miejsce dotarli francuscy strażacy i policja.

Minister spraw zagranicznych Kuby Bruno Rodriguez Parrilla zrzucił winę za atak na Waszyngton. „Uważam, że rząd USA jest odpowiedzialny za ciągłe kampanie przeciwko naszemu krajowi, które zachęcają do takich zachowań oraz za bezkarne nawoływanie do przemocy z jego terytorium” – napisał na Twitterze.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

W ciągu ostatnich trzech tygodni przed kubańskimi ambasadami w wielu częściach świata demonstrowano zarówno przeciwko, jak i za komunistycznym rządem Kuby w reakcji na protesty, które wybuchły na całej wyspie 11 i 12 lipca. Kuba oskarżyła rząd USA o podsycanie w mediach społecznościowych kampanii mającej na celu destabilizację kraju, który przeżywa poważny kryzys ekonomiczny, zaostrzony przez pandemię koronawirusa i amerykańskie sankcje Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej