RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tokio 2020: Hurkacz jak Świątek. Klęska Polaka

Hubert Hurkacz przegrał z Liamem Broadym (fot. Getty Images)
Hubert Hurkacz przegrał z Liamem Broadym (fot. Getty Images)

Hubert Hurkacz przegrał w 2. rundzie z Brytyjczykiem Liamem Broady'm 5:7, 6:3, 3:6 i zakończył swój udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio. W tenisie reprezentować będzie nas już tylko mikst Iga Świątek – Łukasz Kubot.

Hurkacz zaczął bardzo dobrze i w pierwszym secie prowadził już 5:2. Mimo to przegrał tę partię, a w kolejnych imponował tylko serwisem. W pozostałych elementach tenisowego rzemiosła lepszy był Brytyjczyk, sklasyfikowany na 143. miejscu w światowym rankingu.

Naszemu reprezentantowi udało się jednak odrobić straty i wykorzystać chwilę słabości przeciwnika, doprowadzając do remisu w drugim secie. Trzecia partia toczyła się już jednak pod dyktando Broady'ego.

Hurkacz tym samym pożegnał się z igrzyskami olimpijskimi. Wcześniej został wyeliminowany w pierwszej rundzie z turnieju deblistów w parze z Łukaszem Kubotem.

Był też ostatnim polskim singlistą grającym na igrzyskach w Tokio. W pierwszej rundzie odpadli Kamil Majchrzak i Magda Linette, w drugiej – Iga Świątek. Ta ostatnia, w parze z Kubotem, będzie nas jeszcze reprezentować w mikście.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej