RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jechał na hulajnodze mając 2,5 promila. Wcześniej zapytał policjantów czy może

Pijany jechał na hulajnodze (fot. Shutterstock/r.classen)
Pijany jechał na hulajnodze (fot. Shutterstock/r.classen)

Nietypowa sytuacja w Żorach (woj. śląskie). Mężczyzna zapytał policjantów, czy można się na elektronicznej hulajnodze poruszać pod wpływem alkoholu. Chociaż usłyszał przeczącą odpowiedź, to chwilę później pijany wszedł na nią i odjechał.

Odmówiła założenia maseczki i uderzyła policjanta drzwiami radiowozu

Na stacji paliw w Zakopanem policjanci interweniowali wobec kobiety, która najpierw odmówiła założenia maseczki, a potem zaczęła zachowywać się...

zobacz więcej

47-letni mężczyzna chciał zorientować się w kwestii przepisów, które dotyczą poruszania się elektrycznymi hulajnogami. Szczególnie interesowało go to, czy pod wpływem alkoholu można prowadzić jednoślad.

„Mundurowi udzielili mu wskazówek, w tym zwłaszcza odpowiedzieli na pytania o konieczność posiadania kasku, czy zakazu jazdy pod wpływem alkoholu” – powiedziała asp. szt. Kamila Siedlarz, rzecznik prasowy policji w Żorach cytowana przez „Dziennik Zachodni”.

Policjanci usłyszeli od 47-latka, że nie będzie korzystał z jednośladu, bo zdążył wypić piwo. Chwilę później mundurowi zobaczyli go, jak jedzie hulajnogą. „Ponieważ wcześniej wspominał, że wypił dzisiaj alkohol, policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli” – mówiła policjantka.

Jak się okazało, mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu we krwi.

Czytaj także: Pijany dziennikarz oko.press wsiadł za kierownicę. Zaatakował policjanta

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej