RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Krokodyl uciekł z hodowli w Czechach. „Może być już w Polsce”

Krokodyl może być niebezpieczny (fot. Shutterstock/Willyam Bradberry)
Krokodyl może być niebezpieczny (fot. Shutterstock/Willyam Bradberry)

Krokodyl uciekł z hodowli w czeskiej Ostrawie. Ma około metra długości. Jeśli wpłynął do Odry, może znajdować się na terenie Polski.

Szokujące odkrycie. W rzece pływał potężny pyton

Strażacy z czeskiego Cieszyna wyłowili z rzeki martwego pytona. Jak poinformowały media, zwierzę ważyło aż 50 kilogramów i miało sześć metrów...

zobacz więcej

O ucieczce krokodyla z hodowli jej właściciel poinformował lokalną policję dopiero w poniedziałek, dwa dni po zdarzeniu.

Patrole ostrawskiej policji przeczesują tereny zielone w mieście i okolicach. W akcji poszukiwawczej udział bierze biolog, który wyraził opinię, że gad szuka cieków wodnych i miejsc cienistych.

Rzeczniczka policji w Ostrawie Eva Michalíková poinformowała, że krokodyl-zbieg ma około metra długości i jest w stanie łapać mniejsze psy i koty. – Ze względu na to, że zwierzę było bez jedzenia od dwóch dni, może być niebezpieczne dla społeczeństwa – powiedziała mediom Michalíková.

Jak podaje „Nowa Trybuna Opolska” hodowla, z której uciekło zwierzę, znajduje się blisko rzeki Ostrawicy, która kilka kilometrów dalej wpada do Odry.

Do granicy z Polską pozostaje jeszcze około 10 km. „Jeśli krokodyl popłynie Odrą w dół, może być już na terenie Polski ” – pisze „NTO”.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej