RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Odmówiła założenia maseczki i uderzyła policjanta drzwiami radiowozu

Kobieta uderzyła policjanta drzwiami (fot. Shutterstock/ DarSzach)
Kobieta uderzyła policjanta drzwiami (fot. Shutterstock/ DarSzach)

Na stacji paliw w Zakopanem policjanci interweniowali wobec kobiety, która najpierw odmówiła założenia maseczki, a potem zaczęła zachowywać się agresywnie i uderzyła drzwiami radiowozu policjanta.

Bójka na plaży w Łebie. Pobili handlarza kukurydzą, bo stanowił dla nich konkurencję

Policjanci z Łeby zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 56-latka sprzedającego na plaży przekąski. Sprawcy zaatakowali go, bo stanowił...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na Ustupie w Zakopanem. Patrol policji tankował radiowóz. Po wejściu do budynku stacji paliw funkcjonariusze zwrócili uwagę pięciu osobom, które nie miały na twarzy maseczek ochronnych.

– Dwie z nich zastosowały się do prośby policjantów i założyły maseczki. Zostały pouczone. Natomiast trzy osoby odmówiły podania danych osobowych i zlekceważyły prośby funkcjonariuszy – poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem Roman Wieczorek.

Dodał, że dwie kobiety zaczęły zachowywać się agresywnie. Po wyjściu ze stacji paliw jedna z nich uderzyła policjanta drzwiami radiowozu – odpowie za naruszenie nietykalność funkcjonariusza. – Kobieta uspokoiła się dopiero siedząc w radiowozie i podała swoje dane – mówił Wieczorek.

Jedna z trzech niesubordynowanych osób została ukarana za brak maseczki i wulgarne słowa w miejscu publicznym 500-złotowym mandatem. Wobec dwóch najbardziej agresywnych skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie za wykroczenie.

Czytaj także: Dantejskie sceny przed bramką na A4. Wściekły motocyklista tłukł kierowcę passata [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej